XXI Chełmiński Jarmark Jaszczurczy, Chełmno 11 i 12 lipca 2020 r. 

Извините, этот техт доступен только в “Polski”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Zapraszamy w dniach 11 i 12 lipca 2020 r.  do udziału w XXI Chełmińskim Jarmarku Jaszczurczym

 

 

Chełmiński Jarmark Jaszczurczy to impreza o charakterze folklorystycznym, realizowana
od 1999 roku. Jej cele i założenia to integracja pokoleń, propagowanie różnorodnych dziedzin twórczości oraz ginących zawodów, popularyzacja folkloru i promocja miasta. Istotną częścią przedsięwzięcia są prezentacje zespołów pieśni i tańca z różnych regionów Polski i zaproszonych grup zagranicznych. Każdego roku uczestniczy w niej średnio 90 – 120 wystawców prezentujących sztukę ludową, kuchnię staropolską, wyroby regionalne i kolekcjonerstwo. Jako organizatorzy, w każdej kolejnej edycji, staramy się rozbudowywać i uatrakcyjniać naszą imprezę. Rok 2020 wystawia nas wszystkich na ogromną próbę. Cały świat zaskoczyła pandemia COVID-19, mająca ogromny wpływ na nasze życie, a co za tym idzie, również na organizację praktycznie wszystkich imprez. W efekcie tego, zostajemy zmuszeni do rezygnacji z koncertów zespołów i kapel. Tegoroczna edycja odbędzie się bez sceny festiwalowej, bez barwnych i roztańczonych grup, bez solistów i uśmiechniętej widowni. Jest nam z tego powodu bardzo przykro, ale to przecież dla naszego wspólnego bezpieczeństwa.
Nie znaczy to jednak, że będzie szaro, smutno i cicho. Przygotowujemy nowe atrakcje dla wszystkich odwiedzających jarmark. Jako przedsmak zdradzimy tylko, że będzie można dowiedzieć się wielu nowych i ciekawych rzeczy, będzie można się czegoś nauczyć, będzie gdzie odpocząć i zjeść. Ciekawie zrobi się również dla pasjonatów muzyki, poszukamy ziół i „chełmińskiego skarbu”, a wieczorem może się zrobić nawet tajemniczo i lekko demonicznie.

 

Zapraszamy w dniach 11 i 12 lipca 2020 r.  do udziału w XXI Chełmińskim Jarmarku Jaszczurczym,
w najpiękniejszym miejscu świata – Chełmnie.

 

 

Informacja dotycząca zgłoszenia wystawców:

 

 

Regulamin Jarmark Jaszczurczy 2020: do pobrania pdf,  doc

 

Karta Zgłoszenia Jarmark Jaszczurczy 2020: do pobrania pdf, doc

 

 

 

Więcej informacji: www.chdk.pl

 

Plakat >>>

 

Do zobaczenia w mieście zakochanych!