Harłoziński/Skupniewicz koncert

Извините, этот техт доступен только в “Польский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

HARŁOZIŃSKI
SKUPNIEWICZ
KONCERT
17.02.2017
GODZ. 19:00
HOTEL CENTRALNY
CHEŁMNO
WSTĘP WOLNY


Jarek i Edyta Machel, duet Harłoziński/Skupniewicz oraz Czas Chełmna i Czas Świecia, zapraszają na koncert piosenki poetyckiej na rzecz Macieja Krzyżanowskiego (Nadzieja dla Macieja) .

Wydarzenie wylicytowane zostało w ramach akcji charytatywnej przez Jarka i Edytę Machel – firma JARMA Watorowo.

Koncert, to dowód na to, że kiedy trzeba, jesteśmy blisko – zdolni podarować swój talent, energię, czas i pieniądze.

W grudniu dowiedzieliśmy się, że brat dziennikarza Czasu Świecia jest chory. Konieczność przeszczepu szpiku i perspektywa długotrwałego leczenia od razu zmobilizowały najbliższych Macieja, do gromadzenia funduszy. W grupie Nadzieja dla Macieja, rozpoczęły się licytacje.
Pojawił się pomysł tzw. domówek kulturalnych, czyli wydarzeń, które można będzie wylicytować i zorganizować w domu. Później była myśl, że swój talent mogliby wystawić na licytację Tomasz Harłoziński i Andrzej Skupniewicz. Kiedy odpowiedzieli, że zrobią to chętnie, ustaliliśmy kwotę wywoławczą 1 tys. zł.

Od dawna znajomi, przyjaciele i żądni muzycznych wrażeń, pamiętając koncert z lata 2015 roku (z podwórka przy Grudziądzkiej 25), pytali o kolejny.
Licytaja okazała się dobrą okazją. Wylicytujemy koncert Tomasz Harłoziński, zanim ktoś inny nam wylicytuje – pomyślałam i zadeklarowałam, że za 1 tys. 100 zł., zorganizujemy koncert z wolnym wstępem dla wszystkich.
Życie chciało, że po XVI Wielkim Chełmińskim Koncercie Kolęd 2017, spotkaliśmy się w restauracji Centralny Hotel z Jarkiem i Edytą Machel. Okazało się, że wszystkim nam zależy na kulturze, na muzyce, na spotykaniu się z przyjaciółmi, a dzielenie się tym co mamy, przychodzi nam łatwo.

Dziękuję Harłoziński/Skupniewicz – za talent, dziękuję – Jarek i Edyta Machel – za mecenat nad wydarzeniem i wsparcie Macieja.

17 lutego, to dobry wieczór na to, żeby się Chełmno spotkało ze Świeciem, na domówce kulturalnej w gościnnym Centralny Hotel w Chełmnie.

Zapraszam Joanna Dolecka