Droga do wolności – koncert Artes Ensemble, 10.11.2017 r.

Извините, этот техт доступен только в “Deutsch”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Zapraszamy serdecznie na koncert „Droga do wolności”
w wykonaniu zespołu wokalno – instrumentalnego ​Artes Ensemble.

Kiedy: 10.11.2017 r. , godz. 19:00
Gdzie: Europejskie Centrum Wymiany Młodzieży, ul. Gen. J. Jastrzębskiego 5, 86-200 Chełmno
Bilety: 10 zł
Chełmiński Dom Kultury, ul. Dworcowa 40a, sekretariat – piętro II
tel. 56 686 48 08
Muzeum Ziemi Chełmińskiej, ul. Rynek 28, IT – parter
tel. 56 686 16 41
Europejskie Centrum Wymiany Młodzieży, ul. Gen. J. Jastrzębskiego 5 – recepcja
tel. 56 679 02 30

W tym wyjątkowym d​niu Narodowego ​Święta Niepodległości ​nie zabraknie polskich, narodowych akcentów.

​Zespół Artes Ensemble z​abierze publiczność​ w muzyczną, wirtuozowską podróż do źródeł romantycznej idei patriotyzmu i ciągłości narodowej w rytmie szlacheckiego poloneza i zamaszystego mazura​, polskiej muzyki romantyzmu i pieśni narodowo-wyzwoleńczych oraz poezji wieszczów. Towarzyszyć nam będą takie znakomitości jak Fryderyk Chopin, Adam Mickiewicz, Stanisław Moniuszko, Henryk Wieniawski, Ignacy Jan Paderewski, Cyprian Kamil Norwid i ich wielkie dzieła.

​W drugiej części koncertu ​ artyści ​zespołu Artes Ensemble ​zaproszą​ publiczność​​ do wspólnego śpiewania kanonu rodzimych pieśni patriotycznych, narodowościowych, legionowych, ​wyzwoleńczych, wyraźnie znaczących drogę Polaków do niepodległego państwa oraz ludowych​, świadczących o wyjątkowości polskiej kultury i silnych tradycjach narodowościowych, pielęgnowanych przez lata w rodzinnych domach. Zaprezentujemy barwność i różnorodność polskiej, szeroko ujętej twórczości narodowej.

To repertuarowe zestawienie polskiej muzyki romantyzmu z narodową, powszechną twórczością, wyrażającą wolę i ducha wolności i suwerenności narodu polskiego, jest symbolicznym wyrazem autonomii ducha narodowego i polskiego dziedzictwa kulturowego, a także trwałego, szczególnego miejsca Polski wśród narodów Europy i świata.

Wykonawcy Artes Ensemble:
​Katarzyna Jaracz – sopran,
Wojciech Górecki – skrzypce,
Tomasz Gumiela – fortepian.

Zapraszam do odwiedzania Artes Ensemble na Fanpage: https://www.facebook.com/artesmusic.art

NOTA O ZESPOLE ARTES ENSEMBLE
Pomysłodawcą i założycielem​ zespołu wokalno ​- ​instrumentalnego Artes Ensemble oraz​ jego dyrektorem​ artystycznym jest Andrzej Janaszek – pianista, kameralista, aranżer.
Zespół tworzą znakomici artyści, absolwenci Akademii Muzycznych w Bydgoszczy, Gdańsku, ​Poznaniu, Łodzi, ​Freiburgu i Zurychu, ​soliści oper i filharmonii, zajmujący się również działalnością pedagogiczną, posiadający w swych dorobkach artystycznych wiele nagród i wyróżnień w konkursach i festiwalach wokalnych, instrumentalnych i kameralnych w kraju i zagranicą.
​Z​espół wokalno – ​ instrumentalny Artes Ensemble od blisko 10 lat z powodzeniem koncertuje na scenach muzycznych i teatralnych w całej Polsce i za zachodnią granicą, spotykając się z gorącym przyjęciem i uznaniem publiczności, krytyki i środowiska muzycznego, stale poszerzając rosnące rzesze fanów i wielbicieli ich muzycznego talentu i scenicznej ekspresji. Artes Ensemble w mistrzowskim stylu wykonuje perły muzyki klasycznej, jak i największe przeboje muzyki popularnej, widowiskowe gale operetkowe i operowe, słynne pieśni neapolitańskie i hiszpańskie, standardy muzyki filmowej, musicalowej, widowiska muzyczne o różnej tematyce. Zespół ma również w swym bogatym repertuarze muzykę flamenco, tango argentyńskie, węgierskie czardasze, walce wiedeńskie i angielskie, francuskie chansons,​ romanse rosyjskie, muzykę polską najwybitniejszych rodzimych twórców m.in. Fr. Chopina, St. Moniuszki, I. J. Paderewskiego, H. Wieniawskiego; polskie przeboje muzyki przedwojennej oraz koncerty okolicznościowe, świąteczne, patriotyczne i wiele innych.​
Materiały: ARTES MUSIC Agencja Artystyczna

UWAGA: Dla gości przewidziany poczęstunek oraz bezpłatny autokar:
wyjazd: godz. 18:40 Urząd Miasta Chełmno – ECWM
powrót: godz. 20:45 ECWM – Urząd Miasta Chełmno