Otwarcie wystawy poświęconej życiu gen. Elżbiety Zawackiej i spektakl pt. Elisabeth Watson – Cichociemna, 6 listopada 2018 roku

Elisabeth Watson – Cichociemna, Chełmno - Kinoteatr Rondo - 6 listopada 2018 roku: godz. 18.30 - Otwarcie wystawy „Minęło sto lat… Kilka obrazów z życia gen. Elżbiety Zawackiej” oraz godz.19.00 – Monodram „Elisabeth Watson – Cichociemna” w wykonaniu Teresy Stępień – Nowickiej.

ELISABETH WATSON – CICHOCIEMNA

 

 

Spektakl pod Patronatem Honorowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, Prezesa Światowego Związku Żołnierzy AK.

 

Scenariusz sztuki nawiązuje do życiorysu gen. Elżbiety Zawackiej (1909- 2009), która podczas swej misji przez okupowaną Europę używała pseudonimu „Elizabeth Watson”. Po wielotygodniowej podróży dotarła do Londynu 1 maja 1943 roku i zdała relację gen. Sikorskiemu z sytuacji w okupowanym kraju. Mogła zostać w Londynie, lecz wróciła do Polski, skacząc na spadochronie w nocy z 9 na 10 września 1943 r. Natychmiast włączyła się do pracy konspiracyjnej, kierując zespołem kurierów do Szwecji, Francji i Szwajcarii.

 

Główną rolę gra Teresa Stępień-Nowicka, która wciela się w postać Kamili – aktorki mieszkającej w Londynie. Czytając scenariusz zaproponowanej roli, poznaje historię życia gen. Elżbiety Zawackiej, legendarnej Cichociemnej, która okazuje się także historią jej rodziny. Dzięki tym odkryciom zmienia się jej postrzeganie ojczyzny, patriotyzmu a także najbliższych osób.

 

 

Miejsce i czas: Kinoteatr RONDO, ul. Dworcowa 23, 6 listopada 2018 roku:

 

  • 18.30 – Otwarcie wystawy „Minęło sto lat… Kilka obrazów z życia gen. Elżbiety Zawackiej”
  • 19.00 – Monodram „Elisabeth Watson – Cichociemna” w wykonaniu Teresy Stępień – Nowickiej

 

Scenariusz i reżyseria: Inka Dowlasz

Muzyka: Mariusz Ziemba

Scenografia: Anna Sekuła

Konsultacje historyczne: Katarzyna Minczykowska

 

Bilety do nabycia w kinoteatrze RONDO lub przez internet: https://iframe141.biletyna.pl/

Ceny biletów: 15 złotych – bilet normalny; 10 złotych – bilet ulgowy, grupowy