Zajęcia wakacyjne w ChDK “Lato 2019”

Chełmiński Dom Kultury zaprasza na zajęcia wakacyjne Lato 2019.

Zapisy ruszają od 28 czerwca 2019 roku.

 

KULTURA I JĘZYK

Yes, Si, Tak! – śniadania z kulturą i językiem

Śniadanie w stylu francuskim, a może angielska tradycja picia herbaty?

Proponujemy wędrówkę po różnych krajach, ich tradycjach, kuchni i kulturze, wraz z nauką słówek i zwrotów w języku obcym.

Europejskie Centrum Wymiany Młodzieży

10.00-14.00

Rosyjski – 16 lipca

Włoski – 23 lipca

Japoński – 30 lipca

Niemiecki – 6 sierpnia

Angielski – 13 sierpnia

Francuski – 20 sierpnia

Uczestnicy: 4-8 klasa

15 zł/spotkanie

 

 

TANIEC I RUCH

Break Dance i Hip – Hop

Chcesz poznać nową technikę tańca? Break dance jest widowiskowym tańcem, który wymaga sporej dyscypliny.

Pod okiem instruktora uczestnicy mogą stawiać swoje pierwsze kroki taneczne, wprowadzić elementy akrobatyki oraz rozpocząć improwizacje.

Zajęcia poprowadzi Mariusz Mario Brzozowski – dyplomowany instruktor, profesjonalny tancerz z 20-letnim stażem tanecznym.

15, 17, 19 lipca

10.00-13.00, ChDK, sala 1

Od 7 lat

 

 

Zajęcia taneczno-ruchowe

To propozycja dla dzieci, które w ramach zajęć skupią się na ekspresji ciała oraz ukazywaniu wewnętrznych przeżyć i emocji za pomocą tańca. Uczestnicy nauczą się Rychów tańca z różnych stylów (hip-hop, disco, jazz, elementy baletu, zumba), poprawią kondycję i miło spędzą czas w grupie.

Zajęcia poprowadzi instruktorka – Dominika Roczniak

16, 18, 23, 25 lipca

12.00-14.00, ChDK, sala 38

Od 6 lat

 

 

 

ETNO WARSZTATY

Sztuka malowideł ściennych

To będą zajęcia plastyczne, podczas których uczestnicy dowiedzą się o tym, jak wyglądała sztuka dawnych malowideł. Następnie będą pracować nad warsztatem plastycznym, tworząc własne historie o ukrytych skarbach. Prace złożą się na prezentacje ściennych malowideł.

Prowadzenie: instruktorka i plastyczka – Regina Gargol

16, 17, 23, 24 lipca

10.00-12.00

Sala 19

Od 9 lat

15zł / za cykl 4 spotkań

 

 

Dot painting

Czym jest dot painting? To tzw. sztuka kropkowania praktykowana w Australii przez Aborygenów. Grupa pod bacznym okiem instruktorki zagłębi się w tajniki tej techniki, tworząc mandale na ceramicznych naczyniach.Gwarantujemy wspaniały relaks i odprężenie, a przy tym naukę aborygeńskiej techniki.

Prowadzenie: Kamila Cieślewicz

19 lipca

11.00-13.00

Sala 28

Od 6 lat

5zł

 

 

Zaklinacze deszczu

Jak głosi legenda, podczas długotrwałej suszy miejscowy szaman wymyślił zaklinacz deszczu, aby grając na nim prosić bogów o upragniony deszcz.

Podczas warsztatów przeniesiemy się do muzycznej Ameryki Południowej. Odkryjemy magię instrumentu, którego dźwięk przypomina spadające krople deszczu, a nawet wodospad. Uczestnicy stworzą własne, jedyne w swoim rodzaju zaklinacze deszczu, które na koniec warsztatów zabiorą ze sobą do domu.

Prowadzenie: Edyta Zarębska

22 lipca

11.00-13.00

Sala 28

Od 8 lat

5zł

 

 

 

DŹWIĘK I MULTIMEDIA

Warsztayt Dj’skie

To świetna okazja dla młodych ludzi poszukujących swojej muzycznej drogi! Uwielbiasz muzykę i chcesz spróbować swoich sił jako dj? Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z wiedzą teoretyczną o sprzęcie, bitach, budowie utworów. Na drugą część będzie składać się część praktyczna: nauka miksowania, podstawy scratchu, różne rodzaje miksowania utworów.

Prowadząca: Ania Chojnacka (Ane).

2-5 lipca

12.00-14.30

Sala 38

Od 12 lat

20zł/cykl spotkań

 

 

Widokówki Chełmna – warsztat animacji poklatkowej

Na warsztatach zajmiemy się tworzeniem cyfrowych opowieści (digital storyteling). Działania warsztatowe będą miały charakter pracowni multimedialnej, studia nagraniowego, czy nawet warsztatu hobbystycznego, gdzie uczestnicy będą konstruowali proste prace manualne. 3 dniowe spotkania będą kursem z praktycznego zastosowania nowej technologi (laptop, smartphony,tablety).

Praca będzie przebiegała w małych zespołach 2-3 osobowych. Od koncepcji do realizacji. Efektem będą stworzone przez uczestników krótkie animacje filmowe.

Prowadzący: Sebastian Bednarek (ART_LAB pracownia edukacyjno-warsztatowa)

– Uczestnicy będą mieli za zadanie zabrać ze sobą telefon, który będą wykorzystywali podczas zajęć.

– Dodatkowym warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie do 15 lipca pracy plastycznej przedstawiającej miejsca Chełmna, z którymi wiążą się ciekawe wspomnienia, anegdoty, różne historie. Prace posłużą jako inspiracje do stworzenia animacji (format i technika dowolna).

24-26 lipca

9.30-11.30

Sala 28

11-12 lat

15zł/cykl spotkań

 

 

 

Dźwiękospacery

Czy wiecie jak brzmi miasto Chełmno? Zapraszamy na warsztaty dźwiękowych opowieści.

Wyruszymy na spacer po Chełmnie, aby odkryć i zarejestrować dźwięki z otoczenia. Będziemy w niecodzienny sposób poznawać wyjątkowe miejsca, które mają dla Was znaczenie, z którymi wiążą się różne historie i wspomnienia.

Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z metodami edycji dźwiękowej i pracy nad nagraniami terenowymi.

Uczestnik będzie mógł poczuć prawdziwą atmosferę domowego studia nagrań, korzystając z urządzeń rejestrujących, tablet, smartfon. Zwróci również uwagę, jak ważne jest by być świadomym otaczających nas dźwięków oraz jak istotna jest umiejętność słuchania.

Prowadzący: Sebastian Bednarek (ART_LAB pracownia edukacyjno-warsztatowa)

24-26 lipca

12.00-15.00

Sala 28 + wyjście w teren

12-13 lat

15zł/cykl spotkań

 

 

SŁOWIAŃSKIE FANTAZJE

Gimnastyka wyobraźni

Wyobraźnia w ruch, wyostrzmy zmysły! Jak na gimnastykę przystało, na początku czeka nas intensywna rozgrzewka. W trakcie zajęć poznamy symbole, znaki, kolorystykę i estetykę dominującą w czasach naszych słowiańskich przodków. Wszystko po to by podczas głównych ćwiczeń odnaleźć w naszym otoczeniu elementy przyrody, którymi dawniej się inspirowano, w których odkrywano nieoczywiste piękno. W trakcie zajęć uczestnicy dowiedzą się więcej o naszym dziedzictwie kulturowym i stworzą wyjątkowe prace inspirowane kulturą słowiańską.

15 lipca

10:00 – 13:00

Sala 28

Od 7 lat

5 zł

 

 

Dąb bajkę Ci powie

Tego dnia stworzymy i zaprojektujemy własne zielniki. Ale czym byłby zielnik bez ususzonych roślin? Aby je pozyskać udamy się na wyjątkowy i nieco bajkowy spacer, ponieważ poznamy świat roślinnych baśni i legend. Jest on bowiem światem, w którym żyjemy na co dzień, choć nie zawsze o tym wiemy. Na każdym etapie naszej wycieczki czeka na nas masa ciekawostek, liczne zadania ruchowe, łamigłówki i przede wszystkim dobra zabawa!

16 lipca

10:00 – 13:00

Sala 28 + wyjście w teren

Od 7 lat

5 zł

 

 

Słowiańskie stwory to nie potwory

To zajęcia, podczas których odważnie wkroczymy do świata słowiańskich stworów, w które wierzyli nasi przodkowie. Może dowiemy się kto mógł ukraść ubrania gdy byliśmy dla niego nieżyczliwi? Kto pomagał w odnalezieniu drogi w lesie i czy to prawda, ze licho nie śpi? W trakcie tych zajęć odkryjemy, że wszystko zależy od naszej wyobraźni i że nie taki diabeł straszny, gdy rogi zamienimy mu na kitki z kokardką. Ponadto, w czasie zorganizowanych podchodów zasięgniemy dawnej wiedzy ludowej oraz poznamy sposoby naszych przodków na pomyślne życie, ze sporą dozą dobrego humoru.

17 lipca

10:00 – 13:00

Sala 28 + wyjście w teren

Od 7 lat

5 zł

Każdy warsztat poprowadzony przez animatorkę kultury – Ewelinę Wolską

 

 

BAJECZNE PIĄTKI

To propozycja dla najmłodszych. Zapraszamy kinomaniaków na piątkowe seanse polskich animacji ze Studia Filmów Rysunkowych oraz Studia Miniatur Filmowych.

Widzowie poznają przygody Misia Kudłatka, Myszki, Kuby i Śruby oraz słynnego Koziołka Matołka.

Kinoteatr Rondo, godz. 11.00

Miś Kudłatek – 19 lipca

Kuba i Śruba – 26 lipca

Przygody Myszki – 2 sierpnia

Koziołek Matołek – 9 sierpnia

Ceny biletów: 5 zł (do nabycia przy kasie Kinoteatru Rondo lub na biletyna.pl

 

 

 

Program zajęć wakacyjnych na Lato 2019 do pobrania >>>

 

 

Plakat >>>

 

 

 

Chełmiński Dom Kultury w okresie wakacyjnym (24.06-30.08) będzie otwarty w godzinach: 7:00-15:00.

 

 

Więcej informacji: www.chdk.pl

 

 

 
Dodano:27.06.2019 r. EP
Aktualizacja:01.07.2019 r. EP