WOKALNE PREZENTACJE MŁODYCH POSENKARZY Z CHEŁMNA I POWIATU CHEŁMIŃSKIEGO !!!

WOKALNE PREZENTACJE MŁODYCH POSENKARZY Z CHEŁMNA I POWIATU CHEŁMIŃSKIEGO !!!

            W niedzielę (26 marca), tym razem w auli Zespołu Szkół nr 2 w Chełmnie, już po raz dwudziesty drugi gościliśmy młodych piosenkarzy w ramach POWIATOWEGO PRZEGLĄDU PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ „WESOŁA NUTKA”. Po eliminacjach wstępnych, które odbywały się w lutym i marcu b.r. w Chełmnie i gminach naszego powiatu, na scenie zaprezentowało się ponad 100. wykonawców w kategoriach: soliści 7 – 12 lat, zespoły wokalne 7 – 12 lat, soliści 13 – 18 lat oraz soliści powyżej 18 lat. Prezentacje sceniczne oceniało fachowe jury w składzie: Roman Fieberg – przewodniczący (muzyk z Kujawsko – Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy), Aleksandra Gasin (muzyk, nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Chełmnie) oraz Kamila Cieślewicz (piosenkarka – amatorka, instruktor „Studia Kreatywy” z ChDK). Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji i półgodzinnych, dość „burzliwych” obradach jurorzy postanowili:  

– w kategorii „soliści 7 – 12 lat” I miejsce przyznać Zofii Kosińskiej (Unisław), II miejsce – Natalii Kościńskiej (Szkoła Podstawowa Lisewo) i III miejsce – Marcie Góreckiej (Szkoła Podstawowa Trzebczyk).  

– w kategorii „soliści 13 – 18 lat” – I miejsce trafiło do Oliwii Wiśniewskiej (GOK Papowo Biskupie) , II miejsce do Julity Wysockiej (Chełmiński Dom Kultury) i III miejsce do Weroniki Wiśniewskiej (GOK Papowo Biskupie).    

– w kategorii „zespoły wokalne 7 – 12 lat” I miejsce przyznano zespołowi wokalnemu z Zespołu Publicznych Szkół Kijewo Królewskie, II miejsce  – Trio Wokalnemu z Katolickiej Szkoły Podstawowej Chełmno a III miejsce zespołowi wokalnemu ze Szkoły Podstawowej z Krusina.

– w kategorii „soliści powyżej 18 lat” I miejsce trafiło do Anny Kubiny (ChDK Chełmno) i wyróżnienia do Melisy Szulereckiej i Kamila Komorowskiego  (ChDK Chełmno).   

ZOFIA KOSIŃSKA, NATALIA KOŚCIŃSKA, MARTA GÓRECKA, JULITA WYSOCKA I WERONIKA WIŚNIEWSKA REPREZENTOWAĆ BĘDĄ NASZ POWIAT PODCZAS 23. FESTIWALU PIOSENKI „AWANS’17” W ŻNINIE A OLIWIA WIŚNIEWSKA, ANNA KUBINA, MELISA SZULERECKA I KAMIL KOMOROWSKI PODCZAS KUJAWSKO – POMORSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI „DEBIUT’17” W CIECHOCINKU.

Oprócz atrakcyjnych nagród dla zwycięzców, wszyscy piosenkarze otrzymali pamiątkowe dyplomy a w czasie przerwy i obrad jury zaprezentowały się zespoły taneczne i grupa break – dance z ChDK. Nagrody w postaci sprzętu muzycznego i nominacje do wojewódzkich edycji naszego przeglądu wręczyli jurorzy wraz z organizatorami imprezy. Przegląd zorganizował Chełmiński Dom Kultury z udziałem środków finansowych Starostwa Powiatowego w Chełmnie.