Wniosek o odbudowę linii kolejowej nr 246 na odcinku Chełmno – Unisław Pomorski w drugim etapie programu Kolej Plus | Chełmno 25.11.2020

Informujemy, że odbudowa linii kolejowej nr 246 na odcinku Chełmno – Unisław Pomorski znalazła się w drugim etapie programu Kolej Plus. Proponowana przez nas linia przebiegałaby przez tereny miasta Chełmna, gminy wiejskiej Chełmno, gminy Kijewo Królewskie oraz gminę Unisław, tym samym przebiegałaby przez tak ważne dla naszego powiatu miejscowości jak Brzozowo, Starogród, Płutowo, czy Unisław.

Z Unisławia istniejąca linia kolejowa prowadzi z Chełmży do Bydgoszczy Głównej. Szczególnie ważny jest przebieg linii w granicach miasta Bydgoszcz. Linia posiada przystanki m.in. przy Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym, parku handlowym IKEA, węźle Bydgoszcz Wschód, aż do Bydgoszczy Głównej.

Wniosek skonsultowany został z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Ponadto zgłosiliśmy projekt do Strategii Rozwoju Województwa, dzięki czemu jest już uwzględniony w dokumentach rangi regionalnej.

Autorem wniosku do programu jest wiceburmistrz Piotr Murawski.

Urząd Miasta Chełmna