Mobilna wystawa na Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2016 w Chełmnie, 07.06.2016 r.

Извините, этот техт доступен только в “Polski”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Mobilna wystawa na Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2016 w Chełmnie.

W Chełmnie wystawa odbędzie się 7 czerwca o godzinie 12.00 na rynku. Jest to wystawa mobilna, która początkowo będzie przemieszczać się po ulicach Chełmna, a następnie zatrzyma się na rynku, gdzie pracownicy Galerii RUSZ przeprowadzą zajęcia słowno – plastyczne dla 30  osobowej grupy dzieci i młodzieży.

 

W ramach mobilnej wystawy zaprezentujemy prace artystów z Galerii Rusz na mobilnych bilbordach, które będą jeździć po naszym województwie. Głównym tematem wydarzenia będzie hasło „Lubimy tu być razem”. Hasło jest zgodne z aktualnymi trendami, kładącymi nacisk na wysoką jakość życia, współpracę i zaangażowane mieszkańców w życie lokalnej społeczności. Wystawa ma zachęcić mieszkańców województwa, by świadomie dostrzegli swoje miejsce zamieszkania, swoich sąsiadów i bardziej ich polubili. Chcemy by razem tworzyli zgodną wspólnotę, gdyż tylko w ten sposób możliwe jest budowanie kapitału społecznego, który jest podstawą nowoczesnego społeczeństwa i innowacyjnej gospodarki. Sztuka, którą zaprezentujemy będzie pobudzać do nieszablonowego, kreatywnego myślenia. Dzięki takiemu myśleniu możemy odnieść sukces we współczesnym, bardzo wymagającym i pędzącym świecie. Wystawa ma za zadanie ukazać województwo w nowy, pozytywny sposób – jako miejsce, w którym dobrze nam się razem żyje, pracuje i działa. Będzie także budować pozytywne skojarzenia i emocje wokół hasła „Lubimy tu być razem”. Będzie to kontynuacja wystawy, która z okazji ubiegłorocznego Święta Województwa jeździła po większych i mniejszych miejscowościach regionu i spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem mieszkańców oraz mediów. Grupa artystyczna Galeria Rusz zaprojektuje 10 specjalnych prac, poświęconych powyższemu tematowi. W ramach wystawy oprócz 10 prac artystycznych, na mobilnych bilbordach będą również prezentowane 2 reklamy Święta Województwa.

Wystawa odbędzie się w dniach 4-11.06.2016 i odwiedzi wytypowane miejscowości regionu: Bydgoszcz, Włocławek, Toruń, Wąbrzeźno, Chełmno, Koronowo, Nakło nad Notecią i Szubin. Będzie eksponowana podczas obchodów Święta Województwa w miejscach, gdzie będą odbywać się imprezy związane ze Świętem. Aby bezpośrednio zaangażować odbiorców, przeprowadzimy akcje artystyczne / warsztaty. Publiczność będzie tworzyć bezpośrednio na mobilnym bilbordzie i włączy się w kreowanie pozytywnych emocji wokół hasła wystawy.

W Chełmnie wystawa odbędzie się 7 czerwca o godzinie 12.00 na rynku.