Międzynarodowa wymiana Orkiestr Dętych z Chełmna i Kaniowa Orkiestrowe granie podczas Dni Europy w Kaniowie na Ukrainie

Międzynarodowa wymiana Orkiestr Dętych z Chełmna i Kaniowa

Orkiestrowe granie podczas Dni Europy w Kaniowie na Ukrainie

Rok 2017 jest okresem szczególnym dla Orkiestry Dętej z Chełmna, która obchodzi właśnie jubileusz 45- lecia istnienia. Szczególne znaczenie w roku Jubileuszu  jest zaproszenie na uroczyste obchody „Dni Europy”, które odbędą się w dniach 19-23.05.2017 r. w Kaniowie na Ukrainie. W ramach tego przedsięwzięcia prezentować się będą zespoły z różnych państw Unii Europejskiej tj. Lambersart (Francja), Viersen (Niemcy) oraz orkiestry i inne grupy artystyczne z Ukrainy. W programie organizatorzy planują występy zespołów, przemarsze, wspólne koncerty, poznanie najciekawszych miejsc związanych z historią miasta, regionu i kraju. Udział orkiestry w ogólnoukraińskim święcie, jakim są Dni Europy oraz obchody dnia wieszcza narodowego – Tarasa Szewczenki pozwoli na popularyzację powszechnego muzykowania, przyczyni się do promocji Chełmna oraz Województwa Kujawsko – Pomorskiego na Ukrainie. Wspólne koncerty z zespołami zagranicznymi, udział w różnych przedsięwzięciach pozwoli na upowszechnianie idei międzynarodowej współpracy, budowanie szacunku i tolerancji wobec innych narodów. W realizacji zadania weźmie udział 45 osób.

Zespół od 45 lat występuje na festiwalach, konkursach, imprezach okolicznościowych, często będąc wyróżnionym i nagrodzonym. Jest to grupa międzypokoleniowa, skupiająca dzieci, młodzież, osoby dorosłe i seniorów. Będzie to pierwsza wizyta naszego zespołu w mieście partnerskim. Orkiestra z miasta Kaniowa gościła w Chełmnie w 2016 roku.

Zadanie jest współfinansowane  ze środków Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Gminę Miasto Chełmno oraz środki własne Stowarzyszenia Kulturalnego PUZON i Chełmińskiego Domu Kultury.