“Kultura lokalnie – Chełmnianie i ich pasje” Andrzej Skupniewicz, Kinoteatr Rondo, 16 czerwca 2019 r.

W ramach cyklu „Kultura lokalnie – Chełmnianie i ich pasje” organizowanego przez Chełmiński Dom Kultury 16 czerwca 2019 r. o godz. 19 w Kinoteatrze Rondo będziemy gościć Andrzeja Skupniewicza.

 

 

Andrzej Skupniewicz od początku swojej działalności pedagogicznej jest nauczycielem śpiewu. Ze swoimi podopiecznymi brał udział w ogromnej ilości konkursów i festiwali zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Założyciel Stowarzyszenia Kultury Muzycznej „Kantyczka” w Bukowcu zrzeszającego uczennice i uczniów szkół  Gminy Bukowiec gdzie w ciągu 11 lat powstały trzy zespoły: chór dziewczęcy Kantyczka, zespół wokalny Con Calore (mieszany), zespół wokalny Come Prima (żeński). 

 

 

Od 2000 roku Andrzej Skupniewicz jest również instruktorem śpiewu w Zespole Tańca Ludowego „Kundzia”. Dzięki jego zaangażowaniu uczestnicy mieli okazję wziąć udział w wielu festiwalach zarówno w Polsce: Kraków, Bydgoszcz, Szamotuły, Spychowo, Międzyzdroje, Myślenice, Toruń, Bielsko Biała; jak i zagranicą Węgry (2-krotnie), Bułgaria (kilkakrotnie), Włochy, Azory (Portugalia), Niemcy, Holandia, Szwecja, Białoruś (kilkakrotnie), Litwa, Rosja, Słowacja, Grecja, Czarnogóra, Francja (kilkakrotnie), Czechy, Turcja. Wraz z zespołami ma na swoim koncie wiele osiągnięć, nagród i wyróżnień.

 

 

Jest również autorem wielu utworów z zakresu „piosenki autorskiej”. Wraz z Tomaszem Harłozińskim tworzy duet Harłoziński/Skupniewicz, biorąc udział w ogólnopolskich przeglądach piosenki autorskiej zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Duet na swoim koncie ma współpracę z krakowskim poetą Michałem Zabłockim i zrealizowany recital w Klubie Pod Jaszczurami w Krakowie.

 

 

Andrzej Skupniewicz współpracuje także z Teatrem Agrafka jako instruktor wokalny oraz autor muzyki do spektakli m.in. „Czarno Na Białym” czy „O Rycerzu Pryszczycerzu”.

 

 

Z wykształcenia jest muzykiem, ukończył: Akademię Muzyczną W Bydgoszczy – Podyplomowe Studia Chórmistrzostwa i Emisji Głosu, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Podyplomowe Studia Wiedza o Sztuce, Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Bydgoszczy – Wychowanie Muzyczne.

 

Wstęp: 10 zł.

Informacje o biletach: 56 620 01 79, kasa.rondo@chdk.pl, https://biletyna.pl/Chelmno/Kinoteatr-Rondo