FERIE 2022 w Chełmińskim Domu Kultury

FERIE w Chdk 2022

FERIE 2022

 

Chełmiński Domu Kultury zaprasza do udziału w zajęciach przygotowanych na FERIE 2022.

 

Zapisy przyjmujemy mailowo: animacja.kultury@chdk.pl, telefonicznie: 56 686 48 08 lub osobiście w ChDK. Płatności można dokonać przelewem (nr konta 91 1160 2202 0000 0003 3319 2517) lub płacąc osobiście w godzinach pracy sekretariatu (II piętro).

__________________________________

 

 

 Jak stać się aktorem w mniej niż 14 dni!
Ogłaszamy nabór do jedynej w tym regionie ekspresowej Kuźni Aktorów! W te ferie nacisk kładziemy na teatr bez słów, więc Ci, którzy dotychczas byli skrępowani swoim głosem, śpiewem lub zapamiętywaniem tekstu, a zawsze marzyli o występowaniu w światłach jupiterów – te zajęcia są właśnie dla Ciebie! W programie: – pantomima – teatr lalkowy – teatr tańca. Na zakończenie kursu planujemy wspólny spektakl, który będzie owocem 2-tygodniowej pracy.
Wiek: 13+
Koszt: 20 zł/ os. (cały cykl)
Harmonogram spotkań:
I tydzień: godziny: 9:30 – 13:30
17-20.01 (pon.-czw.) – Kinoteatr Rondo -scena,
21.01 (pt.) – sala 36, III piętro w ChDK
II tydzień: godziny: 9:30 – 13:30
24-25.01 (pn.- wt.) – Kinoteatr Rondo,
26-27.01 (śr. -czw.) – sala 36, III piętro w ChDK,
28.01 (pt.) – Kinoteatr Rondo
Prowadzący – Sebastian Frodyma

 

 

 Zostań gwiazdą spotkania, czyli naucz się żonglować w mniej niż 1 godzinę!
Jesteś duszą towarzystwa, ale skończyły Ci się dowcipy? Masz dość zaczyniania rozmowy od słów: co tam? A może chcesz pochwalić się w szkole skuteczniejszą pracą półkul mózgowych? Odpowiedź na wszystkie pytania to ŻONGLERKA! Tak jest! Zaszpanuj przed znajomymi nową, unikalną umiejętnością żonglowania aż 3 piłkami! Jaką korzyść przynosi? Oczywiście żonglerka ma zbawienny wpływ na koncentrację, motorykę i szybkość nauki, a przede wszystkim szpan! (Naukowcy potwierdzają!) Wymagania: brak! Każdy może nauczyć się żonglować, niezależnie od stażu, wieku czy umiejętności. Stawiamy na naukę przez zabawę! Opowiemy Ci historię owieczki – piłeczki, która ma problem w wydostaniu się z jeziora. Jeziora? Nie ważne! Przyjdź i spróbuj!
22.01 (sb.), ChDK, sala 36 (III piętro),
godziny:
11.00 (9-12 lat)
12.00 (13-15 lat)
13.00 (16 i więcej lat)
zajęcia darmowe
Prowadzący – Sebastian Frodyma

 

 

 Warsztaty dziennikarskie
Warsztaty dziennikarskie dla młodzieży to spotkanie ze… sobą czyli ze swoim wstydem, blokadami, strachem przed wystąpieniami publicznymi. Podczas zajęć uczymy się rozgrzewać aparat mowy, zapamiętujemy skuteczne ćwiczenia, uczymy się emisji głosu, tak, żeby głos się nie męczył, gdy mówimy lub śpiewamy, poznajemy sprzęt używany w pracy mediów i uczymy się specjalistycznych nazw. Efektem takich warsztatów jest audycja radiowa nagrana przez uczestników. Materiały multimedialne uczestnicy dostaną na mail, aby mogli miło wspominać warsztaty i przypominać sobie wszystkie przećwiczone „sztuczki”.
26.01 (śr.), ChDK, sala 28 (II piętro), godz. 11.00-13.00
Wiek: 15+
Koszt: 20 zł/ os.
Prowadząca – Lidia Piechota

 

 HALO, HALO! Nadajemy audycję z dziećmi
Na początek zadbamy o integrację i dobrą atmosferę, potem rozgrzejemy aparaty mowy, zrobimy ćwiczenia oddechowe i dykcyjne, aby okiełznać tremę i dobrze się bawić! Razem będziemy zadawać pytania, udzielać odpowiedzi i opowiemy o własnych przygodach, a efektem będzie autorska audycja całej grupy.
27.01 (czw.), ChDK, sala 28 (II piętro), godz. 11.00-13.00
Wiek: 7+
Koszt: 20 zł/ os.
Prowadząca – Lidia Piechota

 

 

 Artystyczne graffiti na pociągach
Jeszcze nigdy w dziejach ludzkości uliczna sztuka nie była tak popularna jak teraz. Widać ją wszędzie, na ulicach, reklamach, filmach, teledyskach ulubionych wykonawców, plecakach, ubraniach, rzeczach codziennego użytku. Graffiti na pociągach zagościło w Polsce już w latach 90. i do dziś ma się dobrze! Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Was na warsztaty, na których każdy z Was stanie się artystą malującym po kartonowych pociągach. (Swoje dzieła zabierzecie do domu na pamiątkę).
19.01 (śr.), ChDK, sala 1, godz. 10.00 -12.30,
Wiek: dzieci, młodzież, dorośli
Koszt: 25/ os.
Prowadzący – CZŁOWIEK ARTYSTA (Kamil Tarkowski)

 

 

Ziomalskie wlepy
Wlepy, stickersy albo po prostu naklejki stają się coraz bardziej popularnym nośnikiem artystycznego wyrazu. Każdy z nas doskonale orientuje się czym są naklejki. Większość z nas kojarzy je z produktami które reklamują. Mają sprawić abyśmy coś kupili zachęcić do konsumpcji, lecz nie koniecznie, bo coraz więcej artystów, nie tylko tych street artowych i ze świata graffiti sięga po tego rodzaju artystyczny nośnik. Wlepy, bo tak nazywają się potocznie naklejki od wlepiania na różne powierzchnie można zobaczyć coraz częściej w przestrzeni miejskiej. Zarówno te wielkoformatowe jak i małe. W większości takie naklejki są robione w pojedynczych egzemplarzach ręcznie, co stanowi o ich oryginalności i wyjątkowości. Czasami są projektowane na komputerze i drukowane. My skupimy się na tych robionych ręcznie, artystycznie tworzonych z myślą o pobudzaniu naszej wyobraźni i kreatywności. Zapraszam Was do krainy kolorowej sztuki, która przyklei się do Was dosłownie!
19.01 (śr.), ChDK, sala 1, godz. 13.00 -15.00
Wiek: dzieci, młodzież, dorośli
Koszt: 5 zł/ os.
Prowadzący – CZŁOWIEK ARTYSTA (Kamil Tarkowski)

 

 

 ART SPRAY CANS – tworzenie artystycznych puszek
Farby w Spreju stają się coraz bardziej popularne wśród artystów do tworzenia niesamowitych dzieł. Nie tylko tych na murach ale także na obrazach, szkle, rzeźbach papierze oraz ubraniach. Wykorzystujemy je również w codziennym zastosowaniu malując ogrodzenie, rower, meble lub ławkę w ogródku. Okazuje się że Farby w Spreju mają więcej zastosowań, a w zasadzie ich pojemniki tak zwane Puszki z angielskiego Cans. Można na tych puszkach tworzyć artystyczne wizje, malując je obklejając, wydrapując, naklejając kolorowe kolaże. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. A że o jakichkolwiek ograniczeniach nie ma tu mowy to czeka nas niesamowita zabawa. Chwytamy więc kolorowe markery, naklejki, elementy kompozycyjne i zaczynamy przygodę ze światem sztuki.
20.01 (czw.), ChDK, sala 1, godz. 10.00 -12.00
Wiek: dzieci, młodzież, dorośli
Koszt: 15 zł/ os.
Prowadzący – CZŁOWIEK ARTYSTA (Kamil Tarkowski)

 

 

 Warsztaty malowania graffiti
W dzisiejszych czasach nie trzeba nikomu wyjaśniać czym jest graffiti, jeżeli jest wykonane w odpowiednim dla niego miejscu lub w przestrzeni miejskiej, starannie i precyzyjnie nabiera walorów dekoracyjnych i estetycznych podnosząc estetykę miejsca. Puszkę farby może kupić każdy ale czy każdy potrafi uszanować przestrzeń miejską?
20.01 (czw.), ChDK, sala 1, godz. 12.30 – 15.00
Wiek: dzieci, młodzież, dorośli
Koszt: 15 zł/os.
Prowadzący – CZŁOWIEK ARTYSTA (Kamil Tarkowski)

 

 

Malowanie na tkaninie – torby i worki z własnym projektem
Warsztaty dla tych, którzy lubią manualne i plastyczne działania! Na zajęciach użyjemy specjalnych pasteli, farb do tkanin i uruchomimy pokłady naszej kreatywności. Każdy swój własny pomysł i projekt przeniesie na torbę lub worko-plecak, a przy okazji opowiemy co to jest zero waste. Z zajęć uczestnicy wyjdą z unikatową bawełnianą torbą lub plecakiem.
25.01 (wt.), ChDK, sala 28 (II piętro), godz. 11.00-13.00
Wiek: dzieci od 8 lat, młodzież
Koszt: 25/os.
Prowadząca – Milena Wróbel (Green Sparrow)

 

 

 nieNaDęte zajęcia muzyczne
Spotkanie będzie miało luźny, trochę improwizowany charakter warsztatowy. Będzie można przyjść, posłuchać, a nawet zagrać z nami! Można wziąć udział zarówno w pojedynczym spotkaniu, jak i w całym cyklu.
Będzie to doskonała okazja do zapoznania się z instrumentami dętymi, dzieci będą uczyć się rytmów i dźwięków. Trąbka, saksofon, puzon, flet, klarnet – czy wszystkie je znacie? Barwy, sposób wydobycia dźwięku, kształty, znaczenie i rola instrumentu w składzie… – wszystkiego dowiecie się właśnie podczas tych zajęć. Rozsiądziemy się na poduchach, poruszamy się i pogramy, jak prawdziwi muzycy!
Wiek: 8+
ChDK, sala 18 (I piętro)
17.01 (pn.), godz. 11.00-12.30
21.01 (pn.) , godz. 11.00-12.30
28.01 (pt.), godz. 11.00-12.30
bezpłatnie
Prowadzący – Bartłomiej Halicki

 

 

 GORDONKI – zajęcia umuzykalniające dla dzieci 2-5 lat
Podczas zajęć na przemian śpiewamy śpiewanki oraz rytmiczanki w różnorodnych metrach oraz skalach – dzieci najefektywniej uczą się muzyki, gdy dostarczane im są różnorodne bodźce. W środkowej części zajęć korzystamy z animacyjnych gadżetów takich jak kolorowa chusta animacyjna, miękkie piłeczki. Zajęcia trwają ok. 45 min. Po ich zakończeniu jest czas na wspólne śpiewanie popularnych piosenek lub grę na instrumentach.
23.01 (nd.), Kinoteatr Rondo, godz. 10.30
Wiek: 2-5 lat
Koszt: 10 zł/ dziecko z opiekunem
Prowadząca – Magdalena Przybyszewska

 

 

 KARNAWAŁOWE SHOW – animacje i zabawy dla najmłodszych
Każdy z nas choć raz dał się wciągnąć telewizyjnym programom rozrywkowym. W projekcie Entertainment Show przenosimy programy rozrywkowe do realnego świata, gdzie publiczność aktywnie uczestniczy w Show odbywającym się na scenie – a to wszystko łączymy z konferansjerskimi i animacyjnymi umiejętnościami! My jesteśmy zachwyceni tym, co udało się stworzyć! W programie m.in. wyścigi balonowe, kalamburomania, zabawy i animacje.
25.01 (wt.), Kinoteatr Rondo, godz. 17.00
Wiek: od 5 lat
Koszt: 5 zł/ dziecko z opiekunem
Prowadzący – Baloniarki (grupa animatorów)

 

Program do pobrania >>> (png; pdf.)

 

 

Ferie 2022 ChDK
Plakat: Ferie 2022 ChDK

 

 

__________________________

KADRA PROWADZĄCYCH:

 CZŁOWIEK ARTYSTA (Kamil Tarkowski) swoje zdolności manualne rozwijał w Międzynarodowej Szkole Projektowania Ubioru i Kostiumografii Teatralnej na kierunku projektowanie ubioru. Artysta organizuje warsztaty z seniorami, dziećmi, młodzieżą, również tą wykluczoną społecznie, studentami z zakresu sztuk plastycznych z dziedziny wycinania kolaży, grafiki, oraz ulicznego Street Artu. Od 98 roku maluje graffiti do dnia dzisiejszego. Organizuje Jamy graffiti oraz inne wydarzenia kulturalne powiązane z tematyką ulicznej sztuki. Skończył grafikę na Poznańskim Uniwersytecie Artystycznym. Brał udział w licznych wystawach indywidualnych jak i zbiorowych w Polsce i za granicą np. Moskwie, Meksyku.
Projektuje plakaty oraz grafikę artystyczną. Współtwórca Niewidzialnej Ulicy w Poznaniu. Obecnie prowadzi Wideo Bloga na kanale You Tube poświęconego sztuce. Nazwa kanału to Człowiek Artysta.

 

 

 Lidia Piechota (Shumum)– prowadziła programy m.in w TVN, POLSAT oraz TVP. Jest dziennikarką, prezenterką telewizyjną i radiową, blogerką, vlogerką ze statusem szczęśliwej mamy Zachariasza. Realizuje mnóstwo ciekawych projektów dotyczących dobrostanu, edukacji, kultury, nabywania wiedzy w sposób naturalny i w zgodzie z naturą. Prowadziła legendarny program „Kawa czy herbata?”, w kolejnych latach tworzyła programy m.in. dla TVP Polonia, TVN Meteo Active – prowadząc „Skok na weekend” (TVN) czy TVP 2 w programie „Pytanie na śniadanie”. W tym czasie poprowadziła także sporo eventów, konferencji czy spotkań biznesowych. W każdy wtorek o 10:00 prowadzi autorską audycję „Włącz Radiospację na Piechotę” w radiu Radiospacja. https://lidiapiechota.com/

 

 

Sebastian Frodyma – artysta sceniczny, stypendysta Ministra Kultury „Kultura w sieci” oraz znany szerzej za sprawą telewizyjnego programu Mam Talent jako Freaky Fred. Występował w Polsce podczas największych wydarzeń kulturalnych: ceremonii otwarcia oraz zamknięcia Europejskiej Stolicy Kultury 2016 oraz Via Reggia – Mosty. Oklaskiwany także za granicą: w Arabii Saudyjskiej, Katarze, Słowenii oraz Norwegii. Aktor w spektaklach, Finalista konkursu Cyrkulacje 2015. Reżyser lokalnych spektakli m.in.: „Wesele Chełmińskie”, „Wykluczona”

 

 

Bartłomiej Halicki – puzonista, kompozytor, aranżer, muzyk. Wykładowca na Akademii Muzycznej F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Kapelmistrz Orkiestry Dętej Chełmińskiego Domu Kultury. Absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Jako muzyk występował na różnych festiwalach muzycznych (Hałda Jazz Festiwal, Big Band Festiwal w Nowym Tomyślu). Na co dzień pracuje nad własnymi projektami artystycznymi oraz wspiera zespołu Rock i Pop.

 

 

Magdalena Przybyszewska – absolwentka Akademii Muzycznej im Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, wokalistka i instruktorka zajęć umuzykalniających dla dzieci. Ukończyła kurs gordonowski.

 

 

Milena Wróbel (Green Sparrow) – na co dzień zajmuje się prowadzeniem zajęć dodatkowych z robotyki, zajęcia te łączą się z technicznym wyksztalceniem. Praca z dziećmi jest przede wszystkim pasją, która każdego dnia przynosi mnóstwo satysfakcji mierzonej uśmiechami podopiecznych. Każde dziecko jest wyjątkowe i niepowtarzalne, dlatego w swojej pracy za cel stawia sobie poznanie indywidualnych potrzeb każdego wychowanka i rozwijanie jego talentów i mocnych stron. Właśnie dlatego, od niedawna prowadzi centrum edukacji „U babci”. Kolejną pasją jest szycie i rękodzieło, którymi zajmuje się od paru lat w wolnych chwilach. Szyje głównie torby i plecaki stosując przy tym często upcycling, czyli wykorzystując i przerabiając stare materiały, ubrania itp. Właśnie dzięki tej pasji powstał sklep internetowy Green Sparrow.

 

 

Baloniarki (grupa animatorów) – doświadczony zespół najlepszych animatorów z Bydgoszczy. Pod pseudonimem artystycznym „Baloniarki” pracują już 8 lat! Potrafią sprawić, że wydarzenie będzie niezapomniane, zapewniając mnóstwo atrakcji! Grupa Baloniarek prowadzi profesjonalną konferansjerkę i animacje na scenie podczas eventów dla dzieci, kinderbali oraz festynów.

 

 

Więcej informacji www.chdk.pl

 

 

Źródło:ChDK

 

 

 

Dodano: 12.01.2022 r., EP