Przeżyj Chełmno aktywnie w trybie slow – Dla małych i dużych

Przeżyj Chełmno aktywnie w trybie slow

– Dla małych i dużych

Bezpieczne wakacje dla całej rodziny z dzieckiem

 

 

            Podczas pobytu w Chełmnie można połączyć zwiedzanie średniowiecznej starówki Chełmna z uprawianiem turystyki aktywnej. Liczne szlaki przebiegające przez samo Chełmno i w jego okolicy pozwalają na rozwój turystyki pieszej, rowerowej, konnej, ale i nowych popularnych form jak Nordic Walking. W ramach Geocaching-u Urząd Miasta Chełmna przygotował dla turystów interesującą trasę zwiedzania miasta pt. „Serce miasta zakochanych” (www.geocaching.com).

            Dodatkowym atutem dla turystyki rowerowej są liczne ścieżki rowerowe zarówno na terenie Chełmna  jak i łączące się z innymi w regionie. Położenie miasta nad Wisłą oraz leżące na jego terenie jezioro Starogrodzkie umożliwiają uprawianie turystyki wodnej m. in. kajakowej czy żeglarstwa.

            Chełmno znajduje się na terenie Zespołu Parków nad Dolną Wisłą. Natura 2000 naturalnie chroni te tereny. Miłośnicy przyrody i powrotu do tradycji znajdą tu różnorodność flory i fauny, ale również bogactwo dawnej architektury oraz smaku ponownie odkrywanych potraw.

 

Może na Fotosafari warto wybrać się właśnie tutaj?

 

            Okolice Chełmna i doliny Wisły w połączeniu z warunkami atmosferycznymi, to doskonałe tereny umożliwiające uprawianie sportów lotniczych jak np. paralotniarstwa. Dzięki lotom turystycznym oferowanym przez działający w Watorowie Ośrodek Szkolenia Lotniczego, turyści mogą podziwiać piękno Chełmna, Ziemi Chełmińskiej i Doliny Wisły z innej perspektywy. Na uprawianie narciarstwa zimą pozwala stok narciarski w okolicznym Unisławiu.

            Miłośnicy gotyckiej architektury znajdą Chełmno na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego (www.eurob.org), Szlaku Kopernikowskim czy też w Związku Hanzeatyckim (www.hanse.org), które można pokonać rowerem i samochodem.

 

Przeżyj Chełmno – Aktywnie bezpiecznie i zdrowo!

Bezpieczne wakacje dla całej rodziny z dzieckiem!

Bezpieczne wakacje z dziećmi!

Smaczne slow – “Przez żołądek do serca”

Nordic Walking i szlaki turystyczne piesze >>>

Szlaki rowerowe i samochodowe >>>

https://chelmno.pl/pl/turystyka/gdzie/oferta-chelmno/szlaki-rowerowe-i-samochodowe/

 

W siodle

Wisłą i nie tylko

Szlakiem “Twierdzy Chełmno” – “Twierdzy nietoperzy”