Zabawy w Dniu Flagi

Zabawy w Dniu Flagi

Piąta edycja, pod hasłem: Ratuj się, kto może!

2 maja, godz. 15 – 18, Nowe Planty, Chełmno

Redakcja lokalnego tygodnika „Czas Chełmna”, Chełmiński Dom Kultury i firma Medos zapraszają do Chełmna na rodzinne spotkanie plenerowe w Dniu Flagi.

Bawiąc się pod hasłem: „Ratuj się kto może”, ucząc pierwszej pomocy i śmiejąc się z Teatrem Pinezka. Promujemy tego dnia patriotyzm, polegający na współpracy i przypominamy o radości, jaką daje praca uwzględniająca wartość każdego człowieka.

Spotkanie rozpoczynamy paradą z aktorami Teatru Pinezka oraz Orkiestrą Chełmińskiego Domu Kultury.

Na chełmińskich Nowych Plantach, czekają na wszystkich gości zabawy:
a) festiwal ratownictwa – szkoleniowcy, którzy specjalizują się w ratownictwie będą, bawiąc się, uczyć dzieci i dorosłych, że nie można płakać, a trzeba działać. Jak pomagać pokażą: Centrum Edukacyjne „Campus +” M. H. Saran, OSP Chełmno, Centrum Wolontariatu Effatha, a z Fundacją MaxLife będzie można zwiedzić karetkę,
b) warsztat cyrkowy i pantomimiczny z Teatrem Pinezka,
c) zabawy z chustą animacyjną z Teatr Agrafka,
d) bańki i zabawy cyrkowe z Grupa Cyrkowa „Circolo” z Krusina,
e) wielka kolorowanka – malowanie kredą z chełmińskim Klubem Seniora Zgoda,
f) Kamishibai – papierowy teatr z Kamilą Cieślewicz,
g) zabawy z chełmińską biblioteką.

Uczestnicy spotkania staną również do wspólnego zdjęcia na najpiękniejszym widoku na Świecie i obejrzą godzinny spektakl Teatru Pinezka: „Pinezkologia czyli Teatr Clowna Pinezki” – szczudła, maski, marionetki, żonglerka, pantomima, monocykle, połączenie magii teatru, cyrku, czyli widowisko uliczne i świetna zabawa dla widzów w każdym wieku.

Jak co roku, będą: chorągiewki od burmistrza Chełmna, krówki od starosty chełmińskiego i muzyka z głośników Chełmińskiego Domu Kultury.
Jabłkami będziemy częstować dzięki uprzejmości Katarzyny Bielańskej i Mirosława Jarosza, właścicielom sklepu z warzywami i owocami w Chełmnie.
Lody z Rolniczej Zagrody, będzie serwowała dzieciom Jolanta Maciejewska z Kończewic (dzięki hojności sponsora, za darmo). 

 

Zapraszamy na dobrze spędzone popołudnie w Chełmnie.