Koncert zespołow artystycznych z Kaniowa

Koncert zespołów artystycznych z partnerskiego miasta Kaniowa /Ukraina/

24.06.2017

Rynek

 

https://www.facebook.com/chelminskidomkultury/videos/1625106947523422/

 

Ludmila Saltykowa – Dyrektor Szkoły Sztuki, nauczyciel śpiewu i dyscyplin wokalno-chóralnych, stale uczestniczy w twórczych koncertach i kulturalnych wydarzeniach w Kaniowie. Jest kreatywną, charyzmatyczną i utalentowaną osobowością. Koncerty z jej udziałem odbywają się na Ukrainie i za granicą, między innymi w Polsce (Człuchów, Chełmno), Francji (Lambersart, Lille). Repertuar Ludmily jest bardzo różnorodny, są to piosenki ludowe w nowoczesnej aranżacji, popularne estradowe i jazzowe utwory, klasyczne romanse. W jej twórczym dorobku piosenki w języku ukraińskim, rosyjskim oraz angielskim.
Ani jedno święto nie odbywa się bez udziału tej utalentowanej, pięknej, nowoczesnej śpiewaczki. Nie możemy się doczekać!

 

Eugeni Łytwyn – Od 2007 r. w miejskim budynku kultury pracuje młody, obiecujący, utalentowany Eugeni Łytwyn. Jest osobą znaną i szanowaną w mieście oraz ulubieńcem wszystkich grup wiekowych i płci. Jego występy nie pozostawią nikogo obojętnym. Ludzie mówią, że lubią go słuchać, bo śpiewa duszą. Eugeni osiągnął wysoki poziom profesjonalizmu w swojej wokalnej twórczości. Otwiera i zamyka najważniejsze święta rangi państwowej, jest zaangażowany w prawie wszystkie imprezy miejskie. Dodatkowo Eugeni jest uczestnikiem amatorskiego wokalno- instrumentalnego zespołu „Perlyna”, a także występuje w duetach z innymi artystami. Śpiewa w językach ukraińskim, rosyjskim oraz angielskim.
W repertuarze Eugena znajdują się różnorodne popularne estradowe piosenki, utwory ludowe w nowoczesnej aranżacji, a także światowe hity, takie jak “Okean Elzy”, “Skriabin” oraz utwory znanych artystów takich jak Oleh Vynnyk, Pavlo Tabakov, Vyachesłav Hursenko, Frank Sinatra, Sting, Bon Jovi, Robie Williams.

 

Parafraz – Zespół instrumentów ludowych:

Aleksandr Pavlenko – kontrabas

Konstantyn Storczous – akordeon

Olha Pavlenko i Tetiana Rukomojnikowa – domra

Andrzej Rukomojnikow – instrumenty perkusyjne

Kwintet profesjonalnych muzyków, którym energicznie kieruje Aleksandr Pavlenko (kontrabas). Przewodnim instrumentem oczywiście jest akordeon guzikowy, bardzo popularny instrument w wielu krajach. Włada nim mistrzowsko Konstantyn Storczous. Ozdobą zespołu są domrzystki – Olha Pavlenko i Tetiana Rukomojnikowa. Domra – to stary słowiański instrument, historyczna wzmianka o nim znajduje się w kronikach Kijowskiej Rusi. Kolorystycznego dźwięku dodają instrumenty perkusyjne w rękach Andrzeja Rukomojnikowa. Od początku swojego istnienia zespół wielokrotnie uczestniczył w różnych programach artystycznych, festiwalowych miasta, powiatu, województwa, koncertował po kraju. Corocznie uczestniczy w profesjonalnych konkursach krajowych i międzynarodowych, jest wysoko oceniany przez jury i zdobywa prestiżowe miejsca. Repertuar zespołu jest bardzo bogaty i zróżnicowany: to utwory klasyczne, współczesne, utwory bardzo popularnego teraz „króla tanga” Astora Piazzolli, oraz nowe aranżacje muzyki ludowej. Rodzynkiem w wykonaniu zespołu jest muzyka jazzowa.
Zespół „Parafraz” to grupa przyjaciół, utalentowanych muzyków, którzy cały czas twórczo poszukują nowej i ciekawej muzyki i z przyjemnością dzielą się nią dając radość słuchaczom.

 

Lilea – Zespół wokalny „Lilea” został utworzony w 2007 roku, obecnie tworzą go cztery kobiety. Kierownikiem jest Taisia Honczarenko. Grupa bierze udział niemal we wszystkich wydarzeniach miasta, regionu, kraju. Zespół rozwija i promuje ukraińską piosenkę, która łączy ludzi, oczyszcza duszę, czyni życie bardziej radosnym i pięknym. Repertuar składa się głównie z ukraińskich pieśni ludowych w nowoczesnej aranżacji. W 2015 r. wokalny zespół „Lilea” razem z przedstawicielami władz miasta gościł w partnerskim mieście Kobryn na Białorusi, gdzie zdobył sympatie widzów.

Tajfun – To grupa licząca 70 dzieci w wieku od 4 do 16 lat. Tancerki nieustanie biorą udział w różnych zawodach, m.in. „Mistrzostwa Ukrainy”, „Puchar Ukrainy”, które odbywały się w Kijowie, Lwowie, Odessie, Czernihowie. Trzykrotnie zostały mistrzami i wiele razy były na podium ( 1,2,3 miejsca). Trenerem drużyny jest Oksana Szewczenko.