Harłoziński/Skupniewicz koncert

HARŁOZIŃSKI
SKUPNIEWICZ
KONCERT
17.02.2017
GODZ. 19:00
HOTEL CENTRALNY
CHEŁMNO
WSTĘP WOLNY


Jarek i Edyta Machel, duet Harłoziński/Skupniewicz oraz Czas Chełmna i Czas Świecia, zapraszają na koncert piosenki poetyckiej na rzecz Macieja Krzyżanowskiego (Nadzieja dla Macieja) .

Wydarzenie wylicytowane zostało w ramach akcji charytatywnej przez Jarka i Edytę Machel – firma JARMA Watorowo.

Koncert, to dowód na to, że kiedy trzeba, jesteśmy blisko – zdolni podarować swój talent, energię, czas i pieniądze.

W grudniu dowiedzieliśmy się, że brat dziennikarza Czasu Świecia jest chory. Konieczność przeszczepu szpiku i perspektywa długotrwałego leczenia od razu zmobilizowały najbliższych Macieja, do gromadzenia funduszy. W grupie Nadzieja dla Macieja, rozpoczęły się licytacje.
Pojawił się pomysł tzw. domówek kulturalnych, czyli wydarzeń, które można będzie wylicytować i zorganizować w domu. Później była myśl, że swój talent mogliby wystawić na licytację Tomasz Harłoziński i Andrzej Skupniewicz. Kiedy odpowiedzieli, że zrobią to chętnie, ustaliliśmy kwotę wywoławczą 1 tys. zł.

Od dawna znajomi, przyjaciele i żądni muzycznych wrażeń, pamiętając koncert z lata 2015 roku (z podwórka przy Grudziądzkiej 25), pytali o kolejny.
Licytaja okazała się dobrą okazją. Wylicytujemy koncert Tomasz Harłoziński, zanim ktoś inny nam wylicytuje – pomyślałam i zadeklarowałam, że za 1 tys. 100 zł., zorganizujemy koncert z wolnym wstępem dla wszystkich.
Życie chciało, że po XVI Wielkim Chełmińskim Koncercie Kolęd 2017, spotkaliśmy się w restauracji Centralny Hotel z Jarkiem i Edytą Machel. Okazało się, że wszystkim nam zależy na kulturze, na muzyce, na spotykaniu się z przyjaciółmi, a dzielenie się tym co mamy, przychodzi nam łatwo.

Dziękuję Harłoziński/Skupniewicz – za talent, dziękuję – Jarek i Edyta Machel – za mecenat nad wydarzeniem i wsparcie Macieja.

17 lutego, to dobry wieczór na to, żeby się Chełmno spotkało ze Świeciem, na domówce kulturalnej w gościnnym Centralny Hotel w Chełmnie.

Zapraszam Joanna Dolecka