Festyn rodzinny – “Śpiewajmy razem w Mieście Zakochanych”

GDZIE? Rynek Chełmno

O KTÓREJ? 14.30

CO? Festyn rodzinny – “Śpiewajmy razem w Mieście Zakochanych”

prezentacje artystyczne chełmińskich przedszkolaków

program dla dzieci pt. “TULINKI”

Unikalne pluszowe gwiazdy z tęczowej krainy Tut Tut Tuli. Znane m.in. z telewizji: TVS, 4 Fun Dance, Polo TV, Mini Mini oraz portali społecznościowych. Ciaputek, Tulinka i Czaruś jeżdżą po Świecie, aby tulić się do dzieci i śpiewać razem z nimi tulinkowe nutki. Tulinki mają nadzwyczajną moc, legenda głosi, że kto się przytuli do Tulinek będzie szczęśliwy przez całe życie.

– występ solistek z pracowni muzycznej ChDK

– występy zespołów artystycznych z partnerskiego miasta Kaniowa /Ukraina/

Ludmila Saltykowa – Dyrektor Szkoły Sztuki, nauczyciel śpiewu i dyscyplin wokalno- chóralnych, stale uczestniczy w twórczych koncertach i kulturalnych wydarzeniach w Kaniowie. Repertuar Ludmily jest bardzo różnorodny, to są piosenki ludowe w nowoczesnej aranżacji, popularne estradowe i jazzowe utwory, klasyczne romanse. W jej twórczym dorobku piosenki w języku ukraińskim, rosyjskim oraz angielskim.

Eugeni Łytwyn – Eugeni to artysta o wysokim poziomie profesjonalizmu w swojej wokalnej twórczości. Ludzie mówią, że lubią go słuchać, bo śpiewa duszą. W repertuarze Eugena znajdują się różnorodne popularne estradowe piosenki, utwory ludowe w nowoczesnej aranżacji twórców takich jak: Oleh Vynnyk, Pavlo Tabakov, Vyachesłav Hursenko, Frank Sinatra, Sting, Bon Jovi, Robie Williams, a także światowe hity, takie jak „Okean Elzy”, „Skriabin”.

Parafraz – Zespół instrumentów ludowych:

Aleksandr Pavlenko – kontrabas

Konstantyn Storczous – akordeon

Olha Pavlenko i Tetiana Rukomojnikowa – domra

Andrzej Rukomojnikow – instrumenty perkusyjne

Repertuar zespołu jest bardzo bogaty i zróżnicowany: to utwory klasyczne, współczesne, utwory bardzo popularnego teraz „ króla tanga” Astora Piazzolli, oraz nowe aranżacje muzyki ludowej. Rodzynkiem w wykonaniu zespołu jest muzyka jazzowa.

Lilea – Zespół wokalny, który rozwija i promuje ukraińską piosenkę, która łączy ludzi, oczyszcza duszę, czyni życie bardziej radosnym i pięknym. Repertuar składa się głównie z ukraińskich pieśni ludowych w nowoczesnej aranżacji.

Tajfun – Zespół tańca sportowego liczący 70 dzieci w wieku od 4 do 16 lat. Grupa nieustannie bierze udział w różnych zawodach, m.in. „Mistrzostwa Ukrainy”, „Puchar Ukrainy”, które odbywały się w Kijowie, Lwowie, Odessie, Czernihowie.

gwiazda wieczoru „WANDA I BANDA”

Zespół Wanda i banda to energia, ekspresja i wielkie hity! Koncertuje w całej Polsce od 1982 roku. Na czele z charyzmatyczną wokalistką Wandą Kwietniewską magnetyzują kolejne pokolenia fanów dobrego, melodyjnego rocka i świetnej zabawy! Podczas koncertów wybrzmiewają największe hity zespołu: „HiFi superstar”, „Nie będę Julią”, „Kochaj mnie kochaj” czy „7 życzeń”. W skład zespołu wchodzi 4 wspaniałych muzyków: Marek Tymkoff (gitara), Valdi Szoff (gitara), Dominik Samborski (gitara basowa) oraz Damian Grodziński (perkusja).