Bezpłatne “Spacerki po Chełmnie” od 7 czerwca 2020 roku

“Spacerki po Chełmnie”
od 7 czerwca 2020 roku

 

 

Koło Przewodników PTTK w Chełmnie serdecznie zaprasza w 2020 roku na bezpłatne zwiedzanie miasta i okolic w ramach 24 edycji akcji “Spacerkiem po Chełmnie”.

W jubileuszowym, 2020 roku  Spacerki poświęcone będą m.in. Pamięci Profesora dra Ludwika Rydygiera, ponieważ w tym roku przypadają następujące rocznice związane: 170 – rocznica urodzin, 140 – rocznica pierwszej operacji żołądka, którą przeprowadził w Chełmnie, oraz 100 – rocznica śmierci tego wybitnego polskiego chirurga.

 

 

 

Od 7 czerwca wracamy ze “Spacerkami po Chełmnie”.
Jesteśmy na bieżąco z wytycznymi sanitarnymi i będę obowiązywały pewne obostrzenia:

  • Na wycieczki czerwcowe obowiązują zapisy. Maksymalna ilość osób w grupie to 40, a na wycieczce terenowej 20 osób (w dniu 21.06.2020).
    Zapisy Chełmińska Informacja Turystyczna tel. 56 686 21 04 lub e-mail it@chelmno.pl bądź osobiście w Ratuszu. Zapisy będą trwały do soboty poprzedzającej niedzielną wycieczkę do godz. 13.
    Jeśli zaistnienie sytuacja, że będzie większa ilość chętnych zorganizowany zostanie drugi przewodnik. Natomiast jeśli lista nie będzie pełna, a zjawią się niespodziewani goście lub turyści oczywiście mogą dołączyć do grupy. Wycieczka terenowa (w dniu 21.06.2020) odbędzie się tylko w jednej grupie (max 20 osób). W tym przypadku nie będzie tworzona dodatkowa grupa.

 

  • Osoby biorące udział w “Spacerkach po Chełmnie” muszą dostosować się do aktualnych wytycznych sanitarnych tzn. muszą mieć zakryte usta i nos i zachować bezpieczny dystans.

 

  • W związku z istniejącą sytuację epidemiologiczną, w miesiącu czerwcu nie będzie możliwości zwiedzania zespołu klasztornego (tylko z zewnątrz). Chcemy również w ten sposób uszanować to miejsce, i nie niepokoić sióstr, które bardzo ucierpiały w tym czasie.

 

  • Jeśli goście lub turyści będą mieli jakieś wątpliwości dodatkowych informacji udzieli Anna Grzeszna – Kozikowska tel. Muzeum Ziemi Chełmińskiej 56 686 16 41 lub w Chełmińskiej Informacji Turystycznej tel. 56 686 21 04.

 

  • Na bieżąco śledzimy wytyczne sanitarne i będziemy się do nich dostosowywać. Liczymy zarazem na wyrozumiałość gości i turystów i stosowanie się przez nich do wszelkich wytycznych. Liczymy, że w kolejnych miesiącach sytuacja epidemiologiczna się unormuje.

 

 

Pozdrawiam serdecznie

Anna Grzeszna – Kozikowska

Prezes Koła Przewodników PTTK w Chełmnie

 

 

 

Terminy Spacerków po Chełmnie od 7 czerwca 2020 roku: zobacz tutaj>>> https://chelmno.pl/pl/turystyka/przewodnik/zwiedzanie/spacerki-po-chelmnie-od-7-czerwca-2020-roku/

 

Udział w zwiedzaniu jest bezpłatny, poza biletami wstępu do muzeum, na wieżę kościoła farnego i degustację piwa. Zbiórka uczestników wycieczek o godz. 10.30 przed Ratuszem (wyjątek: 20 czerwca  – godz. 14.00)

 

 

Ze względu na prowadzone prace konserwatorskie w chełmińskich zabytkach oraz epidemię koronawirusa organizatorzy zastrzegają sobie zmianę tras lub tematów.

 

 

 

Organizatorzy:

Koło Przewodników PTTK w Chełmnie

Muzeum Ziemi Chełmińskiej

Urząd Miasta Chełmna

Starostwo Powiatowe w Chełmnie

Starostwo Powiatowe w Świeciu

Parafia pw. WNMP w Chełmnie

Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia w Chełmnie

*Na wycieczki rowerowe prosimy zabrać: okulary przeciwsłoneczne, napoje, odzież przeciwdeszczową. Na wycieczki rowerowe istnieje możliwość wypożyczenia roweru trekkingowego, damskiego, męskiego lub młodzieżowego. Istnieje również możliwość założenia fotelika dziecięcego lub innego osprzętu. Ceny przystępne. Wypożyczalnia “Włóczykije”, ul. Storczykowa 5. Informacje pod nr telefonu 607 869 909 lub na stronie ww.wycieczkichelmno.pl

 

 

 

 

Więcej informacji na temat Spacerków po Chełmnie:

www.muzeumchelmno.pl

www.chelmno.pl