„Chełmno – miasto zabytków i zakochanych” wystawa z VIII Ogólnopolskich Warsztatów Plenerowych Studentów Architektury

Wystawa pt. „Chełmno – miasto zabytków i zakochanych”

z VIII Ogólnopolskich Warsztatów Plenerowe Studentów Architektury Chełmno 2012

Otwarcie: 14 lutego 2013 r. o godz. 14.30

Muzeum Ziemi Chełmińskiej w ratuszu

 

W dniach 23 lipca  – 1 sierpnia 2012 r. odbyły się w Chełmnie VIII Ogólnopolskie Warsztaty Plenerowe Studentów Architektury, których organizatorem jest Urząd Miasta Chełmna.
Warsztaty organizowane są od 2004 roku i cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony studentów różnych uczelni.

W Warsztatach w 2012 roku uczestniczyli studenci Politechnik: Lubelskiej, Łódzkiej, Krakowskiej, Radomskiej, Śląskiej w Gliwicach, Lwowskiej i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Tradycją Warsztatów jest organizacja dwóch wystaw prezentujących prace studentów wykonane podczas pobytu w Chełmnie. Pierwsza w ostatnim dniu pleneru przy Bramie Grudziądzkiej i przygotowywana przez samych studentów. Druga pt. Chełmno – miasto zabytków i zakochanych, której otwarcie planowane jest zawsze 14 lutego podczas „Walentynek Chełmińskich”, prezentuje prace pokazujące piękno naszego miasta, w tym te nagrodzone.

Prace te prezentowane są również w corocznie wydawanym specjalnym albumie poplenerowym „Chełmno malowane …”, który dostępny jest w punkcie sprzedaży w Muzeum Ziemi Chełmińskiej/ Informacji Chełmińskiej w ratuszu.