Relacja z 2005

IV OBCHODY DNIA ŚWIĘTEGO WALENTEGOW CHEŁMNIE – 14 lutego 2005 r.

 

Po raz kolejny obchodziliśmy w Chełmnie – Dzień św. Walentego, który tradycyjnie rozpoczęto barwnym przemarszem ulicami miasta z orkiestrą dętą ChDK. Następnie w kościele farnym Wniebowzięcia NMP odbyła się uroczysta Msza Święta z wystawieniem relikwii św. Walentego. O godz. 16.00 na rynku rozpoczął się koncert zespołów muzycznych, wystąpiły: “Arka Noego”, “Żuki” i “Senna”. Podczas tego szczególnego wieczoru ułożono tradycyjne walentynkowe serce z lampionów, rozstrzygnięto konkurs ogłoszony przez Burmistrza Miasta Chełmna i Gazetę Pomorską na “Najpiękniejszą witrynę walentynkową”. W konkursie brały udział witryny zgłoszone przez właścicieli z Chełmna i Świecia. W Chełmnie I miejsce zajęła: Firma Kurczak – Zygmunt Czarnecki, II miejsce: Galeria “Pomysł na prezent” – Izabella Knaflewska; w Świeciu
I miejsce: Sklep Moda Elegancja Styl “Baja” – Mirosław Zieliński, II miejsce: Zakład Cukierniczy “Elwa” – Elżbieta Pawluczuk, Ewa Zielińska.
Nagrody dla zwycięzców z Chełmna ufundował i wręczył Burmistrz Miasta Świecia, natomiast dla laureatów ze Świecia – Burmistrz Miasta Chełmna. Czytelnicy uhonorowani zostali nagrodami Gazety Pomorskiej. Podczas koncertu okazję do zaprezentowania swoich najciekawszych przebrań miały dzieci i młodzież chełmińskich szkół. Uroczystość zakończyła się pokazem sztucznych ogni.

Organizatorzy
Urząd Miasta Chełmna * Muzeum Ziemi Chełmińskiej * Chełmiński Dom Kultury * Firma “Mars”
Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie, okazali pomoc i przyczynili się do uatrakcyjnienia IV Obchodów Dnia św. Walentego.