Zmiany w programie 21. Walentynek Chełmińskich – informacja z 2 lutego 2022 roku

program-zmiana-pr-02-02-2022

Zmiany w programie 21. Walentynek Chełmińskich
– informacja z 2 lutego 2022 roku

 

Szanowni Państwo,

z przykrością informujemy o zmianach dotyczących programu 21. Walentynek Chełmińskich.
Po konsultacjach z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Chełmnie oraz Komendą Powiatową Policji w Chełmnie zdecydowaliśmy się z Chełmińskim Domem Kultury na wprowadzenie zmian w programie 21. Walentynek Chełmińskich.

***
Brak pozytywnej rekomendacji służb dla realizacji wydarzenia w pełnym wymiarze oraz własne wątpliwości dot. możliwości zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom, sprawiają, że uznajemy tę decyzję za słuszną, odpowiedzialną i dostosowaną do znacznie pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej w kraju i zapowiadanego większego jej pogorszenia w nadchodzących tygodniach.

 

🎤 Największe zmiany dotyczą koncertów planowanych na chełmińskim rynku. W nowej wersji programu zespół Muchy i Patrick the Pan wystąpią w poniedziałek (14 lutego) w Kinoteatrze Rondo (bezpłatne wejściówki będą dostępne od 3 lutego w Kinoteatrze Rondo i Chełmińskim Domu Kultury, rezerwacje telefoniczne możliwe będą pod numerem 56 686 48 08). Z kolei koncert zespołu Enej odbędzie się w Chełmnie latem (jesteśmy w trakcie ustalania daty wspólnie z zespołem).

 

W kontakcie pozostajemy także z wystawcami, którzy zgłosili swój udział w Jarmarku Św. Walentego. Chcemy dowiedzieć się, czy po zmianie kształtu programu i rezygnacji z koncertów na rynku, podtrzymają swoją obecność.

 

Z uwagi na wprowadzenie kształcenia zdalnego nie zostaną zrealizowane również warsztaty Alchemia i Amory w Kuchni, prowadzone przez ZS CKZ w Grubnie. Dyrekcja szkoły i kuratorium nie przewidują imprez organizowanych przez szkołę w tym czasie. Elementem, który pozostaje są warsztaty kulinarne Alchemia i Amory w Kuchni – Czekolada w roli głównej – warsztaty dla seniorów.

 

Cały program po modyfikacji (w tym bez zmian realizowane m.in. warsztaty, wykłady, spotkania przy relikwii św. Walentego i otwarte zabytki miasta) zostanie opublikowany w przeciągu 2 dni.

 

 

Może być zdjęciem przedstawiającym tłum i tekst „Zmiana programu 21 Walentynki Chełmińskie 11-14.02.2022”