ZatańczyMY na rynku – Międzynarodowy Dzień Tańca w Chełmnie, 29 kwietnia 2024 roku

 

ZatańczyMY na rynku 

Międzynarodowy Dzień Tańca w Chełmnie


Świętujmy radośnie 29 kwietnia 2024 roku

 

 

Taniec to nie tylko ruch ciała – to ekspresja, radość i wyrażanie emocji. Dlatego też obchodzimy Dzień Tańca, aby uhonorować tę uniwersalną formę sztuki, która łączy ludzi na całym świecie.

Historia Dnia Tańca:

Dzień Tańca, obchodzimy 29 kwietnia, a ustanowiony został w 1982 roku przez Międzynarodową Radę Tańca (International Dance Council, CID). Celem tego święta jest promowanie sztuki tańca jako środka komunikacji i integracji społecznej. Wybór daty
nie był przypadkowy – to symboliczny hołd dla twórcy baletu, Jeana-Georgesa Noverre, który urodził się 29 kwietnia 1727 roku.

Obchody Dnia Tańca:

Obchody Dnia Tańca odbywają się na całym świecie i mają różnorodny charakter.
Są organizowane specjalne przedstawienia taneczne, lekcje tańca, flashmoby czy imprezy plenerowe. To doskonała okazja do tego, aby wszyscy, niezależnie od umiejętności tanecznych, mogli podzielić się radością.

29 kwietnia w Chełmnie:

Dzień Tańca w Chełmnie to coroczne wydarzenie, które celebruje pasję do tańca i jednoczy miłośników tej sztuki. W tym dniu miasto ożywa rytmami różnych stylów tanecznych, oferując każdemu szansę na prezentację swoich umiejętności. Dzień ten to okazja do zanurzenia się w świat różnorodności tańca i czerpania radości z tej uniwersalnej formy wyrazu artystycznego. Jak każdego roku – w tym również zapraszamy na wspólny, taneczny przemarsz, od Bramy Grudziądzkiej aż na Rynek Miejski, gdzie odbędą się pokazy grup tanecznych, działających przy Chełmińskim Domu Kultury oraz wspólny happening!  
Start: 17:30 przy Bramie Grudziądzkiej.

Partner: Województwo Kujawsko-Pomorskie
https://kujawsko-pomorskie.pl/
#KujawyPomorze #LubieTuByc #KulturaWKP

 

 

Powiększ /  pobierz plakat (rozmiar 1 MB)

 
 
 
 
Dodano: 22.04.2024 roku, EP.