„Zabawy w Dniu Flagi” BUDUJE-MY, 2 maja 2019 r.

Zabawy w Dniu Flagi - © fot. Czas Chełmna

„Zabawy w Dniu Flagi” BUDUJE-MY.

2 maja 2019 roku

 

 

Przywołajcie w pamięci „Zabawy dziecięce” Pietera Bruegela. 2 maja polecamy takie spotkanie na chełmińskich Nowych Plantach. W Dniu Flagi razem opiewać będziemy codzienny patriotyzm, który polega na tym, że współpracujemy, mówimy sobie „dzień dobry” i po prostu się szanujemy. Cieszyć się też będziemy wspólnie z tego, że jesteśmy w Unii Europejskiej, bo to już 15 lat.

 

Na gigantycznym placu budowy będziemy tworzyć, co tylko wyobraźnia podpowie, dzięki gigantycznym plenerowym klockom Mammutico, zbudujemy kulodrom, a z piankowych puzzli wznosić będziemy niezliczone konstrukcje – zamki, wieże i piramidy. Może komuś uda się zbudować chełmiński ratusz. Klocków nie zabraknie nawet na warszawski Pałac Kultury i Nauki.

 

 

Specjalnie dla wielbicieli Lego i techniki planujemy trzygodzinne warsztaty robotyki. Będzie niebywała okazja, żeby obejrzeć wystawę Lego Mindstorms i Lego WeDo, pobawić się gotowymi budowlami i stworzyć własnego robota wraz z fundacją prowadzącą zajęcia Mój – Robot.pl

 

 

Bawić się z nami będą chełmińskie szkoły, biblioteka, LGD Chełmno i ośrodki kultury z powiatu. Odwiedzi nas genialna Grupa Cyrkowa „Circolo” z Krusina. Podwórkowe szaleństwa poprowadzi nauczyciel wychowania fizycznego – Mariusz Krzemiński.

 

W przydatne w życiu umiejętności ratownicze wyposażać będą niezawodni strażacy z OSP Chełmno.

 

Będą z nami:

Centrum Edukacyjne Campus Marta Saran-Tabarkiewicz, firma Hirka Sarana – Na pomoc oraz chełmiński WOPR.

W nagłośnienie wyposaży nas Chełmiński Dom Kultury.

Będziemy rozdawać polskie i unijne chorągiewki – od burmistrza oraz krówki – od starosty. Dla wszystkich będą jabłka z warzywniaka przy wjeździe na Skłodę.

 

2 maja na Nowych Plantach, podczas spotkania pod hasłem „Zabawy w Dniu Flagi” bawimy się w godz. 15-18 zupełnie za darmo i dzięki wolontariuszom.

Ogromne klocki, warsztat robotyki i darmowe lody mamy dla Was dzięki odpowiedzialnej społecznie spółce Medos państwa Ewy Buławki i Mariana Buławki.

 

 

ZAPRASZAMY, REDAKCJA Czasu Chełmna

 

 

Więcej informacji:

 

https://www.facebook.com/events/2034117943563486/

 

 

https://www.facebook.com/czaschelmna/

 

 

 

 

_______________________________

 

Zaplanuj „Podróż do Chełmna w świat gotyku i zakochanych” w ramach “MegaWeekend w regionie – inauguracja w naszych Konstelacjach” 2019

Zobacz, Zapamiętaj i Zakochaj się w MegaWeekend w Chełmnie!

Więcej informacji:

https://kujawsko-pomorskie.travel/pl/wydarzenia/zabawy-w-dniu-flagi-buduje-my

 

www.chelmno.pl

 

 

oraz

 

 

https://www.facebook.com/Chelmno.miasto.zakochanych/