XIV Ogólnopolskie Warsztaty Plenerowe Studentów Architektury w Chełmnie, 9-19 lipca 2018 r.

XIV Ogólnopolskie Warsztaty Plenerowe Studentów Architektury

w Chełmnie

             

W dniach 9 – 19 lipca 2018 roku po raz czternasty odbywają się w Chełmnie Ogólnopolskie Warsztaty Plenerowe Studentów Architektury.

Warsztaty plenerowe dla architektów, cieszące się ogromnym zainteresowaniem ze strony studentów różnych uczelni, organizowane są przez Urząd Miasta Chełmna od 2004 roku i są jedynymi tego typu warsztatami dla studentów architektury
w Europie.

Dzięki naszym warsztatom studenci architektury i sztuki mają możliwość twórczego zwiedzania Chełmna – “Polskiego Carcassonne”, podtrzymując tym samym tradycję “portretowania” Chełmna ze szkicownikiem.

Celem warsztatów jest promocja unikatowej wartości zabytków Chełmna, które w 2005 r. zostały wpisane na Listę Pomników Historii Prezydenta RP, stanowiących  niewątpliwie atrakcję przyciągającą wielu sympatyków pięknej architektury, a także  promocja twórczości przyszłych architektów.

Dotychczas w plenerach uczestniczyli studenci z Politechnik: Białostockiej, Krakowskiej, Lubelskiej, Łódzkiej, Opolskiej, Wrocławskiej, Śląskiej w Gliwicach, Radomskiej oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Wyższej Szkoły Gospodarki
w Bydgoszczy, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach oraz z Uniwersytetu Narodowego Politechniki Lwowskiej. 

 W tym roku wpłynęły do nas zgłoszenia ośmiu uczelni: Politechniki Krakowskiej, Łódzkiej, Opolskiej, Warszawskiej, Uniwersytetu Humanistyczno-Technologicznego w Radomiu, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach oraz Uniwersytetu Narodowego Politechniki Lwowskiej.

Efektem spotkań jest również wydawany każdego roku album z wybranymi pracami studentów (album dostępny jest w sprzedaży w Muzeum Ziemi Chełmińskiej w ratuszu). Wśród nich znajdziemy: rysunki, pastele, akwarele i obrazy olejne.
Nie brakuje w nim najciekawszych prac uhonorowanych nagrodami, są też inne, prezentujące piękno naszego miasta.

Dodatkowo została przygotowana przez Urząd Miasta Chełmna retrospektywna wystawa poplenerowa prac z „Ogólnopolskich Warsztatów Plenerowych Studentów Architektury” w Chełmnie z lat 2004-2015. Wystawa prezentowana była we wszystkich miastach, z których pochodzą uczelnie uczestniczące w chełmińskich warsztatach.

            Prace wykonane podczas Warsztatów wystawiane będą podczas dwóch wystaw.

 


Na pierwszą wystawę poplenerową z XIV Ogólnopolskich Warsztatów Plenerowych Studentów Architektury w Chełmnie, przygotowaną przez samych studentów,  serdecznie zapraszamy

w środę 18.07.2018 roku przy Bramie Grudziądzkiej w godz. 12.00 – 16.30.

 

 

 

 

 

 Organizator: Urząd Miasta Chełmna

 

Więcej informacji:  www.chelmno.pl oraz Facebook:Chełmno-miasto zakochanych

Instagram: https://www.instagram.com/chelmno_miasto/

https://www.instagram.com/explore/tags/poliszchelmno/