X FESTIWAL PIOSENKI MIŁOSNEJ W RAMACH „WALENTYNEK CHEŁMIŃSKICH’ 2017” – po przesłuchaniach wstępnych…

X FESTIWAL PIOSENKI MIŁOSNEJ W RAMACH „WALENTYNEK CHEŁMIŃSKICH’ 2017” – po przesłuchaniach wstępnych…

           W czwartek (26.01.) w siedzibie Chełmińskiego Domu Kultury, odbyły się przesłuchania wstępne nadesłanych z całej Polski materiałów dźwiękowych „demo” piosenkarzy chętnych do udziału w „X Festiwalu Piosenki Miłosnej”.

Jury w składzie: Mieczysław Żelazko (muzyk, Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Chełmnie), Aleksandra Gasin (muzyk, nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Chełmnie)

i Marcin Dombrowski (instruktor muzyczny w Chełmińskim Domu Kultury) miało jak co roku wyjątkowo dużo pracy i spośród 35 wykonawców musiało wybrać tych najbardziej interesujących. Po trwającym prawie trzy godziny przesłuchaniu stojących na bardzo wysokim poziomie utworów postanowiono, iż podczas tegorocznej, dziesiątej edycji „Festiwalu”, zaprezentują się następujący piosenkarze: Monika Skibicka (Toruń), Aleksandra Meler (Brzoza), Emilia Ziegler (Śmigiel), Ewelina Leszek (Chełmno), Ewelina Moskaluk (Świecie n/W), Filip Rychcik (Poznań), Monika Schaumkessel (Piła), Natalia Majewska (Bogusławki), Suzanna Rahman (Toruń), Trio „Trzy po Trzy” (Człuchów) i Ula Zubek (Warszawa).

Wielki Finał „X Festiwalu Piosenki Miłosnej Chełmno’ 2017” odbędzie się 14 lutego we wtorek na chełmińskim rynku podczas obchodów „Walentynek Chełmińskich” tuż przed gwiazdą wieczoru – EWĄ FARNĄ z zespołem.