Wystawa „Kwitnące barwy Ukrainy” oraz koncert Ludmiły Sałtykowej i Oleny Smilianskiej z Kaniowa

Wystawa

Dyrektor Chełmińskiego Domu Kultury

zaprasza 28 czerwca 2018 r.  na

otwarcie wystawy „Kwitnące barwy Ukrainy” – Kaniowskiego Koledżu Kultury i Sztuki

 

 

Przedstawiona wystawa prezentuje: haft artystyczny,  tkactwo, artystyczną obróbkę drewna, wycinanki i malarstwo.

W artystycznych pracach tworzonych przez studentów odbija się ich cała wyobraźnia i fantazja.
Poprzez swoja twórczość nauczyciele i uczniowie przybliżają  na wpół zapomniane sekrety ludowych artystów i piszą najnowszą historię ukraińskiej sztuki i rzemiosła.
Wystawa  prezentowana w Chełmnie eksponowana była na ogólnoukraińskich i międzynarodowych konkursach  i wystawach.

Kaniowski Koledż Kultury i Sztuki to placówka oświatowa, gdzie nauczyciele i studenci kontynuują ukraińskie tradycje ludowe w dziedzinie sztuk pięknych i rzemiosła.

 

oraz

Koncert Ludmiły Sałtykowej i Oleny Smilianskiej

Koncert artystek z partnerskiego miasta Kaniova na Ukrainie

 

– Ludmiła Sałtykowa – Dyrektor Szkoły Sztuki, nauczyciel śpiewu i dyscyplin wokalno- chóralnych, stale uczestniczy w twórczych koncertach i kulturalnych wydarzeniach w Kaniowie. Repertuar Ludmily jest bardzo różnorodny, są to piosenki ludowe w nowoczesnej aranżacji, popularne estradowe i jazzowe utwory oraz klasyczne romanse. W jej twórczym dorobku znajdują się również piosenki w języku ukraińskim, rosyjskim i angielskim.

 

– Olena Smilianska – nauczyciel-mistrz śpiewu wokalnego, zwyciężczyni wielu konkursów, festiwali krajowych i międzynarodowych. W 2001 roku ukończyła studia magisterskie sztuki wokalnej na Kijowskim Uniwersytecie Pedagogicznym. W twórczym dorobku Oleny znajdują się utwory ludowe w nowoczesnej aranżacji, ukraińskie popularne piosenki estradowe współczesnych kompozytorów, a także światowe hity z repertuaru Celine Dion, Whitney Houston, Lary Fabian,  Patricii Kaas, Glorii Gaynor, Tiny Turner, ABBY, Boney M.

 

 

Kinoteatr Rondo, godz. 19.00

 

Więcej informacji: www.chdk.pl

i www.chelmno.pl