Wystawa “Historia światłem malowana”, 15 marca – 5 maja 2024 roku

Wystawa “Historia światłem malowana”,
Chełmno, 15 marca – 5 maja 2024 roku

 
Dyrektor
Muzeum Ziemi Chełmińskiej
serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy czasowej
“Historia światłem malowana”,
które odbędzie się 15 marca 2024 roku o godz. 17.00
*Sala Mieszczańska – Ratusz*.
 
 
 
Wystawę można zobaczyć w dniach 15 marca – 5 maja 2024 roku.
 
 
Wystawa “Historia światłem malowana” jest efektem finalnym wielu godzin spędzonych w terenie przez ich twórców. Autorzy fotografii długi czas poszukiwali miejsca, okoliczności i bohaterów swoich ujęć, poznając ich cechy charakterystyczne, zwyczaje, miejsca występowania, by potem – najczęściej z zasiadki lub ukrycia – o określonej porze roku, dnia, w ciekawych okolicznościach bezkrwawo “ustrzelić” okaz tak, aby oglądany obraz przedstawiał ten jeden, jedyny i niepowtarzalny moment zachwycający widza.
Często zdarza się, że pomimo tak wielu przygotowań włożonych w sesje, jej efekt jest niezadowalający. To poczucie niedosytu, niezadowolenia dotyczy praktycznie wszystkich fotografów przyrody, ale o ich klasie decyduje również podejście do niepowodzeń. Ci najwytrwalsi, nie bacząc na niedogodności zdobywają upragnione kadry, prędzej lub później. To, co zostało uwiecznione na fotografiach było i jest dla autorów zatrzymaniem chwili, przeżyć i emocji a niejednokrotnie jedynym wspomnieniem tego, czego niestety już nie ma…
 
Autorzy zdjęć:
Andrzej Bizoń, Wiktor Blokowski, Liliana Cieszyńska, Michał Fabiszewski, Karol Gierad, Piotr Górny, Łukasz Gwiździel, Jerzy Holc, Janusz Kępa, Dariusz Łenski, Magdalena Majewska, Piotr Olkiewicz, Marek Pluta, Bartosz Rakoczy, Andrzej Składanowski, Marian Strześniewski, Piotr Szumigaj, Andrzej Świtalski.