Wystawa fotograficzna pt. ‘Inspircje przyrodnicze regionu kujawsko-pomorskiego w obiektywie’

Szanowni Państwo,

informujemy, że prezentacja wystawy fotograficznej pt. Inspiracje przyrodnicze regionu kujawsko – pomorskiego w obiektywie” odbędzie się w Sejmie RP. Ekspozycja będzie dostępna na Wiejskiej tuż po świętach wielkanocnych – od 18 do 21 kwietnia. Uroczysta prezentacja odbędzie się 20 kwietnia, o godz. 12:00 w Domu Poselskim. Wystawa to pokłosie konkursu fotograficznego, zorganizowanego przez Zespół Parlamentarny na rzecz Rozwoju Turystyki i Promocji Regionu Kujawsko – Pomorskiego, którego przewodniczącym jest Poseł – Paweł Szramka. Wśród nadesłanych prac jury wyłoniło trzech zwycięzców oraz wyróżniło prace, które będzie można podziwiać w Sejmie. 

Laureatem konkursu został Pan Michał Fabiszewski, nagrodzony za pracę pt. Pastwisko – (Słoszewy – Gmina Bobrowo, powiat brodnicki. Drugie miejsce zajął Pan Janusz Z. Sawicki, za pracę pt. Łąka o poranku (fotografia wykonana w okolicach Chełmna) trzecie Pani Katarzyna Błaszkiewicz – praca pt.Jezioro Małe (Skępe, powiat lipnowski).

Celem wystawy jest ukazanie piękna i bogactwa przyrody regionu kujawsko – pomorskiego, promocja województwa oraz kształtowanie wzajemnych stosunków człowieka i przyrody. Nagrodzone i wyróżnione prace to dzieło artystów w rożnym wieku, których łączy ogromna pasja fotografowania przyrody. Wystawa wprowadza odbiorcę w świat zadumy i refleksji nad pięknem otaczającego świata. Wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby zobaczyć nagrodzone i wyróżnione prace Poseł Paweł Szramka zaprasza do Sejmu.

Danuta Kędziorska

Dyrektor Biura Poselskiego w Brodnicy