Wyniki konkursu prac z XIV Ogólnopolskich Warsztatów Plenerowych Studentów Architektury – Chełmno, 2018

Wyniki konkursu prac z

XIV Ogólnopolskich Warsztatów Plenerowych Studentów Architektury w Chełmnie

 

  Już po raz czternasty odbyły się w Chełmnie Ogólnopolskie Warsztaty Plenerowe Studentów Architektury.

Od 9 – 19 lipca 2018 roku studenci architektury twórczo zwiedzali Chełmno – “Polskie Carcassonne”, podtrzymując tym samym tradycję “portretowania” Chełmna ze szkicownikiem.

 

W tegorocznych Warsztatach uczestniczyli studenci z ośmiu uczelni: Politechniki Krakowskiej, Łódzkiej, Opolskiej, Warszawskiej, Uniwersytetu Humanistyczno-Technologicznego w Radomiu, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach oraz Uniwersytetu Narodowego Politechniki Lwowskiej.

 

Prace wykonane podczas Warsztatów wystawione zostały 18 lipca 2018 r. przy Bramie Grudziądzkiej i dodatkowo będzie można je zobaczyć na specjalnie zorganizowanej wystawie pt. „Chełmno – miasto zabytków i zakochanych”.

 Efektem spotkań jest również wydawany każdego roku (w listopadzie) album z wybranymi pracami studentów. Wśród nich znajdziemy: rysunki, pastele, akwarele i obrazy olejne. Nie brakuje w nim najciekawszych prac uhonorowanych nagrodami, są też inne, prezentujące piękno naszego miasta. Ten z zeszłorocznych Warsztatów można jeszcze zakupić w Muzeum Ziemi Chełmińskiej.

 

Wyniki konkursu prac:

 

Komisja Konkursowa w dn. 18 lipca 2018 roku z dostarczonych prac przez studentów postanowiła przyznać:

I nagrodę

w kategoriach:

  1. Malarstwo: Agnieszka Nowacka – Politechnika Łódzka
  2. Grafika: Dzmitry Artsiukh – Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
  1. Promocja miasta

 – malarstwo: Julita Duda – Politechnika Krakowska

 – grafika: Vita Kyrylenko – Politechnika Opolska

 

i wyróżnienia:

Wyróżnienie I

– w kategoriach:

Malarstwo: Krzysztof Afeltowicz  – Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny
w Szczecinie (cykl- 4 prace)

Grafika: Liwia Lipińska – Politechnika Łódzka

 

Wyróżnienie II

– w kategoriach:

  1. Malarstwo:

 – Karolina Włodarczyk – Politechnika Krakowska

 – Michalina Zyga – Politechnika Krakowska

 – Oleksandra Bondarenko – Uniwersytet Narodowy Politechnika Lwowska

 

  1. Grafika:

 – Mikołaj Zamaryka – Politechnika Krakowska

 – Anna Swadźba – Politechnika Opolska

 – Olga Cwojdzińska – Politechnika Łódzka

 

Wyróżnienie III0

kategoria malarstwo:

– Yana Popovych – Uniwersytet Narodowy Politechnika Lwowska

– Aleksandra Mazur – Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

 

Komisja w składzie:

Waldemar Piotrowski – przewodniczący, absolwent Wydziału Sztuki UMK w Toruniu, Radny Miasta Chełmna;

Małgorzata Schmidt – prezes Stowarzyszenia Architektów RP oddział w Bydgoszczy;

Marino Zancanella – architekt z Wenecji, wykładowca architektury na uniwersytetach w Wenecji, Padwie, Treviso.
Członek Komitetu Ochrony Wenecji.

Marek Grzona – prezes Fundacji Orion z Inowrocławia, mecenas sztuki;

Regina Gargol – plastyk w Chełmińskim Domu Kultury;

Elżbieta Pawelec – główny specjalista ds. promocji turystycznej, Urząd Miasta Chełmna.

 

 

Więcej informacji o tegorocznych XIV Ogólnopolskich Warsztatach Plenerowych Studentów Architektury: >>>

 

 

 

Zobacz film:

https://www.facebook.com/Chełmno-miasto-zakochanych-156550731077295/

 

 

Relacje z poprzednich edycji: >>>

Ogólnopolskie Warsztaty Plenerowe Studentów Architektury