WIECZÓR Z ANNĄ KAŹMIERAK I ZESPOŁEM PRZODKI,03.09.2016 R.

plakat sniadanie

3 września na wieczór z Anną Kaźmierak oraz zespołem PRZODKI, na który składa się dwoje rodowitych chełmnian – Anna Kaźmierak oraz Jarosław Cendrowski!

Przygodę z naszymi gośćmi zaczynamy otwarciem wystawy pracy Anny Kaźmierak o godz. 18:00 w kościele p.w. św. Piotra i Pawła – ul. Wodna – Chełmno wernisażowi będzie towarzyszył krótki recital pieśni dawnych o sprawach ostatecznych przy dźwiękach liry korbowej.

Następnie, o godz. 19:00 zaprosimy Państwa na podwórko przy ul. Grudziądzkiej 25 gdzie będziemy kontynuować spotkanie w klimacie muzyki ludowej wraz z instruktażem tanecznym!
Zapraszamy do potańcówki z zespołem PRZODKI i Stowarzyszeniem NIJO!

Odniesienie do zespołu:
https://www.facebook.com/Przodki-1550783055145879/?fref=ts
https://vimeo.com/173338699

plakat sniadanie

Podczas Śniadania na deptaku odbędzie się powiązane ze sobą wydarzenie wystawy Anny Kaźmierak i koncertu kapeli Przodki, w której gra razem z Jarosławem Cendrowskim i garstką przyjaciół z Poznania. Oboje pochodzą z Chełmna, ale poznali się poza miastem rodzinnym dzięki wspólnemu hobby, którym jest muzyka i kultura polskiej wsi. Ku ich zaskoczeniu, okazało się, że ich korzenie sięgają do oddalonych od siebie zaledwie o kilka kilometrów wiosek na Lubelszczyźnie, do których teraz jeżdżą i przywożą melodie, które wspólnie z przyjaciółmi grają i śpiewają do tańca.

Anna Kaźmierak jest grafikiem i ilustratorem. W 2007 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi. Od tego czasu zajmowała się projektowaniem graficznym, zilustrowała kilka książek, pracowała również w czasopiśmie dla dzieci. Obecnie zajmuje się projektowaniem książek dla dorosłych.

Przodki to istniejąca od 3 lat inicjatywa muzyczna kilku przyjaciół mieszkających w Poznaniu zajmująca się wszczepianiem starej muzyki wiejskiej i powiązanych z nią obrzędów w tkankę miejską.