Trzeci numer „Chełmno. Miasto bliżej Ciebie” już dostępny

Trzeci numer „Chełmno. Miasto bliżej Ciebie” już dostępny

 

Oddajemy w Państwa ręce trzeci numer dwumiesięcznika „Chełmno. Miasto bliżej Ciebie”.

 

W jesiennym wydaniu dzielimy się radością z wyróżnienia przewodnika Władysława Fliegera tytułem „Zasłużony dla Miasta Chełmna” – zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości oraz lektury wywiadu z zasłużonym, który jest główną rozmową numeru.

 

W wydaniu piszemy też o trwającej przebudowie ul. Kilińskiego oraz planowanych inwestycjach m.in. poprawie bezpieczeństwa na trzech przejściach dla pieszych, remoncie ul. Brzozowej, przebudowie ul. Gorczyckiego wraz z drogami wewnątrz Osiedla 750-lecia oraz wymianie nawierzchni Hajratki. Z wiceburmistrzem Piotrem Murawskim rozmawiamy o najczęstszych błędach popełnianych w segregacji odpadów, przyglądamy się także dostępnym dofinansowaniom, w których mogą korzystać mieszkańcy zainteresowani realizacją inwestycji proekologicznych. Przybliżamy również codzienną pracę zespołu Spółdzielni Socjalnej „Wspólna Sprawa”.

 

Piszemy o wizycie w Chełmnie Wielkiego Mistrza Krzyżackiego oraz konferencji zorganizowanej przez Urząd Miasta Chełmna ze stowarzyszeniem „Europejski Szlak Gotyku Ceglanego”. Uczestnicy projektu Fundacji Rodzina Przymierza „Senior też dziennikarz” relacjonują m.in. uroczystość inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Z Chełmińskim Domem Kultury przygotowujemy się do wielkiego jubileuszu Zespołu Pieśni i Tańca „Pomorze”, dowiadujemy się też, co przez dwa dni robili w mieście animatorzy kultury z całego województwa. Muzeum Ziemi Chełmińskiej pisze o podjęciu współpracy z Instytutem POLONIKA i zaprasza do zwiedzania nowej wystawy czasowej. W historycznym tekście przywołuje także pamięć o Klamrach jako miejscu straceń mieszkańców Chełmna i okolicy. Miejska Biblioteka Publiczna recenzuje powieści polecane dla dzieci i dorosłych oraz zachęca do śledzenia nowych dzieł wystawianych w bibliotecznej Galerii Jednego Obrazu.

 

Strony poświęcone sportowi zaczynamy od pożegnania zmarłego 26 września Jana Kensika. Trenera Nadwiślanina Chełmno na łamach pisma wspominają prezes klubu Józef Welter oraz trener Grzegorz Latański. W numerze piszemy m.in. o srebrnym medalu Julii Piotrowskiej z Nadwiślanina Chełmno na Mistrzostwach Polski (w lekkoatletyce), drugim miejscu w Grand Prix Polski w tenisie stołowym zdobytym przez Nataszę Rudolf z LUKS Chełmno, a także o Marcelu Hoffmannie z UKS Nadwiślanin-Sokół Chełmno, który otwarł się o medal Mistrzostw Polski w kajakarstwie. Przyglądamy się kolejnym sukcesom w kolarstwie torowym Natalii Waleckiej, piszemy o pożegnaniu Piotra Grossa z Chełminianką oraz nowym sezonie rozgrywkowym rozpoczętym przez Culmen Chełmno. Relacjonujemy wrześniowe Mistrzostwa Polski w motocrossie oraz zapraszamy na październikowy 2. Turniej Bokserski „Chełmiński Ring”.

 

Redakcja

 

 

 
 
 
 
Dodano: 13.10.2023 r., EP.