„TEATR PRZY STOLIKU”, 13.02.2017 r.- darmowe wejściówki od 1 lutego!

Miejska Biblioteka Publiczna im. Walentego Fiałka w Chełmnie zaprasza na dwa, bardzo ciekawe wydarzenia przygotowane z okazji 16. OBCHODÓW DNIA ŚWIĘTEGO WALENTEGO – WALENTYNEK CHEŁMIŃSKICH.

 Już od 1 lutego 2017 r. w budynku biblioteki przy al. 3 Maja 2 oraz w Chełmińskim Domu Kultury na ul. Dworcowej 40a, będą dostępne darmowe zaproszenia-wejściówki na poniedziałkowy wieczór, t.j. 13 lutego 2017 roku o godz. 17.30 odbędzie się spektakl przygotowany w ramach projektu „TEATR PRZY STOLIKU”.  Doświadczeni aktorzy Teatru „Trójka”: Wanda Dolman-Rzyska i Eugeniusz Rzyski zaprezentują słuchaczom dwie jednoaktówki Antoniego Czechowa: „Niedźwiedź”           i „Oświadczyny”. Są to dwie humoreski o różnej fabule, ale o jednym wspólnym mianowniku, którym jest sytuacja oświadczyn.

Formuła TEATRU PRZY STOLIKU, pozwala aktorom na zagranie kilku postaci i wykorzystanie didaskaliów jako szczególnej formy narracji, co przydaje spektaklom dodatkowej atrakcyjności. Dzięki szczególnej formie komunikacji, widzowie (zachowując własną integralność i anonimowość) stają się bliskimi uczestnikami wydarzeń.

Drugie wydarzenie, to wystawa pasji florystycznych Marii Rudnickiej, zafascynowanej patykami, kwiatami…, której inspiracją były zdolności plastyczne poparte zdobytą wiedzą. Na wernisaż wystawy z cyklu „Chełmnianie i ich pasje” zapraszamy 14 lutego 2017 r.  o godz. 16.00. Kompozycje kwiatowe będzie można podziwiać do 31 marca 2017 roku.