Szósty numer dwumiesięcznika „Chełmno. Miasto bliżej Ciebie” już dostępny

Szósty numer dwumiesięcznika „Chełmno. Miasto bliżej Ciebie”

 

 

Od Redakcji

 

Oddajemy w Państwa ręce szósty numer dwumiesięcznika „Chełmno. Miasto bliżej Ciebie”.

 

W kwietniowym wydaniu podsumowujemy ponad 5-letnią kadencję burmistrza Artura Mikiewicza i wiceburmistrza Piotra Murawskiego. Przyglądamy się najważniejszym inwestycjom i działaniom podjętym w tym czasie. Piszemy także o zmianach widocznych na terenie dawnej jednostki wojskowej przy ul. Biskupiej oraz zdradzamy kolejne plany dla tego miejsca.

 

 

W numerze podsumowujemy również I edycję Nagród Burmistrza Miasta Chełmna „Złote Pręty Chełmińskie”. Szczególnie zapraszamy Państwa do lektury trzech rozmów z laureatami wyróżnień – Alicją Soborską (laureatką nagrody w kategorii zdrowie), Mieczysławem Majewskim (laureatem „Złotego Pręta” w kategorii osobowość) oraz Zenonem Lewańskim (laureatem nagrody w kategorii sport). Rozmowy przeprowadzimy ze wszystkimi laureatami nagród – ukazywać będą się w kolejnych numerach czasopisma.

 

 

Z Chełmińskim Domem Kultury poznajemy rozkład wydarzeń, które czekają na nas w nadchodzącym sezonie. Zespół instytucji zaprasza też m.in. do radosnego świętowania Dnia Tańca, a najmłodszych do udziału w kolejnej edycji przeglądu „Chełmińskie pląsy”. Miejska Biblioteka Publiczna  recenzuje polecane książki dla dzieci i dorosłych, przedstawia laureatów konkursu „Serce pełne miłości” oraz zachęca do odwiedzin Galerii Jednego Obrazu. W wydaniu piszemy też o pracach nad marką miasta – zrealizowanych badaniach i spotkaniach warsztatowych.

 

 

Strony poświęcone sportowi zaczynamy od rozmowy z Natalią Walecką, zawodniczką ALKS Stal Grudziądz, która ma wielkie szanse, aby w 2028 roku wystąpić na Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles (w tym roku jej celem jest m.in. występ w Mistrzostwach Świata w Chinach). W numerze piszemy także o trzech medalach zdobytych w Chorwacji przez Nataszę Rudolf – reprezentantkę Polski młodziczek, zawodniczkę LUKS Chełmno oraz medalach Mistrzostw Polski zdobytych przez lekkoatletów MLKS Nadwiślanin Chełmno – Mateusza Margiela, Kacpra Słomskiego i Huberta Wałęgę. Informujemy o wielkim powrocie do Culmenu Chełmno trenera Grzegorza Bagieńskiego, podsumowujemy także 31. Halowy Turniej o Puchar Burmistrza Chełmna w tenisie oraz galę finałową Chełmińskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej.

 

 

Dwumiesięcznik „Chełmno. Miasto bliżej Ciebie” realizujemy dla Państwa Referatem Komunikacji Społecznej, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Chełmna we współpracy z m.in. miejskimi instytucjami kultury. Bezpłatne egzemplarze czasopisma można znaleźć w Urzędzie Miasta Chełmna, instytucjach kultury, w tym Kinoteatrze Rondo, w wybranych sklepach i lokalach gastronomicznych, a także pobrać w wersji elektronicznej ze strony miasta.

 

Redakcja

 

 

Do pobrania Biuletyn Chełmno. Miasto Bliżej Ciebie nr 2 (6), 2 kwietnia 2024 roku (rozmiar pliku 5,33 MB)