Pierwszy marsz nordic walking z instruktorem mieszkańców Chełmna i powiatu, 05.05.2017 r.

5 maja 2017 r. zapraszamy na Pierwszy marsz nordic walking z instruktorem mieszkańców Chełmna i powiatu, w każdym wieku, którzy chcą nauczyć się prawidłowej techniki i mile spędzić czas. Spotykamy się o godzinie 17 na mostku przed wejściem na stadion (od ulicy Harcerskiej). Już rozpoczęliśmy zapisy pod numerem 566762887.

To pierwsze spotkanie z cyklu, na kolejne marsze zapraszamy w każdy piątek maja, czerwca i września. Czekamy na osoby w każdym wieku, a szczególnie zapraszamy seniorów, bo nordic walking, to idealna rekreacja. Nasze spotkania będzie prowadzić instruktor nordic walking Kazimierza Musiałowski. Prowadzi zajęcia nordic walking dla grup w Toruniu i Obrowie, to też znany maratończyk.

Zdecydowaliśmy się napisać ten projekt i pozyskaliśmy na niego dofinansowanie, bo nigdzie na terenie całego naszego powiatu dotąd nie odbywają się zajęcia nordic walking z instruktorem. Tymczasem prawidłowa technika chodzenia i poprzedzającą go rozgrzewka jest bardzo ważna dla naszego zdrowia.

Na zakończenie projekt w październiku zorganizujemy „Rajd po 9 wzgórzach Chełmna” dla naszych kursantów i wszystkich chętnych – będzie kilka tras o rożnych stopniach trudności. Rajd zorganizujemy razem z chełmińskim oddziałem PTTK – bo po szlakach oznakowanych przez PTTK wokół Chełmna. Dla uczestników projektu zaplanowaliśmy też uroczyste zakończenie połączone z rozdaniem certyfikatów. Ale co istotne liczymy, że nauczymy jak najwięcej osób poprawnie chodzić z tzw. „kijami”.

Zapraszamy na spotykania się na mostku przed stadionem w każdy piątek o godzinie 17. Organizatorem marszów i Porozumienie Chełmińskie. Dofinasowanie na ten projekt „Idę po zdrowie – chełmińskie wyprawy z kijami” otrzymaliśmy w konkursie dla organizacji pozarządowych w Urzędzie Marszałkowskim. Prosimy o zapisy chętnych pod numerem 566762887.

Plakat promujący projektu wykonały uczennice klasy IIC Zespołu Szkół nr 1 w Chełmnie: Anię Dąbrowską, Wiktorię Nowacką, Darię Lewandowską i Weronikę Bartkowską.

Zapraszam do zobaczenia w piątek 5 maja.
Beata KrzemińskaPrezes Stowarzyszenia Porozumienie Chełmińskie wraz z zarządem