Piąty numer dwumiesięcznika „Chełmno. Miasto bliżej Ciebie” już dostępny

 

 

 

Piąty numer dwumiesięcznika „Chełmno. Miasto bliżej Ciebie”

 

 

 

Oddajemy w Państwa ręce piąty numer dwumiesięcznika „Chełmno. Miasto bliżej Ciebie”. W lutowym wydaniu zapraszamy przede wszystkim do wspólnego świętowania 23. Walentynek Chełmińskich. Publikujemy dla Państwa szczegółowy harmonogram wydarzenia, a także historyczny tekst o tradycji kultu św. Walentego. Zapraszamy również na galę wręczenia „Złotych Prętów Chełmińskich” – Nagród Burmistrza Miasta Chełmna ustanowionych z okazji 790-lecia miasta.

 

 

W numerze piszemy o zakończonym I etapie prac na terenach dawnej jednostki wojskowej przy ul. Biskupiej oraz kolejnych krokach w celu aktywizacji miejsca. Przedstawiamy także projekty, które realizowane będą w Chełmnie w ramach nowej perspektywy środków unijnych – to m.in. rewaloryzacja parku Stare Planty czy stworzenie Centrum Rekreacji nad Jeziorem Starogrodzkim. W wydaniu piszemy także o staraniach o dofinansowania na remonty zabytków.

 

 

O miejskim zasobie mieszkaniowym oraz realizowanych i planowanych inwestycjach dotyczących budowy nowych mieszkań w Chełmnie rozmawiamy z Prezeską Chełmińskiej Inicjatywy Mieszkaniowej Jolantą Padzik. Temat problemów i częstych awarii miejskiej sieci wodociągowej oraz aplikowania o środki na rozwiązania, które mają im zapobiec, poruszamy z kolei z dyrektorem Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Jarosławem Matuszewskim.

 

 

Z Chełmińskim Domem Kultury poznajemy dwutygodniowy plan na kreatywne ferie pełne konstrukcji z klocków LEGO. Miejska Biblioteka Publiczna prezentuje czytelników roku, recenzuje polecane książki dla dzieci i dorosłych oraz zachęca do odwiedzin Galerii Jednego Obrazu. W wydaniu piszemy też o rozpoczętych pracach nad marką miasta, planach na nowe działania Lokalnej Grupy Działania Chełmno oraz zbliżającym się Międzynarodowym Dniu Przewodnika Turystycznego.

 

 

Strony poświęcone sportowi zaczynamy od darta, który w ubiegłym roku przyciągnął do Chełmna rekordową liczbę zawodników. Piszemy także o dorobku chełmińskich klubów sportowych w rankingu ministerstwa oraz finale 20. Edycji Chełmińskiej Ligi Koszykówki. W wydaniu rozmawiamy z Wiesławem Wiśniewskim z KM Wisła Chełmno, przedstawiamy sportowych stypendystów Burmistrza Miasta Chełmna, piszemy również o Marcelu Hoffmannie, który otarł się o medal Mistrzostw Polski. Na ostatniej stronie numeru prezentujemy harmonogram najważniejszych wydarzeń sportowych na 2024 rok, a także informujemy o podsumowaniu sezonu MLKS Nadwiślanin Chełmno.

 

 

Dwumiesięcznik „Chełmno. Miasto bliżej Ciebie” realizujemy dla Państwa Referatem Komunikacji Społecznej, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Chełmna we współpracy z m.in. miejskimi instytucjami kultury. Bezpłatne egzemplarze czasopisma można znaleźć w Urzędzie Miasta Chełmna, instytucjach kultury, w tym Kinoteatrze Rondo, w wybranych sklepach i lokalach gastronomicznych, a także pobrać w wersji elektronicznej ze strony miasta.

 

 

Redakcja

 

 

Do pobrania Biuletyn Chełmno. Miasto Bliżej Ciebie nr 1 (5), 7 lutego 2024

 

 

 

 

 

 

Więcej informacji:

Chełmno. Miasto bliżej Ciebie BEZPŁANY BIULETYN INFORMACYJNY MIASTA CHEŁMNA