Otwarcie wystawy prac uczestników siódmej edycji Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego w Powiecie Chełmińskim, 09.07.2017 r.

Zaproszenie na wernisaż

Starosta Chełmiński  i Wójt Gminy Unisław zapraszają na uroczyste otwarcie wystawy prac uczestników siódmej edycji Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego w Powiecie Chełmińskim. Wernisaż odbędzie się w niedzielne popołudnie, 9 lipca 2017 r. o godz. 16.00 w kościele podominikańskim przy ul. Wodnej w Chełmnie.

Tegoroczny plener Starostwo organizowało wspólnie z gminą Unisław pod hasłem „Wisło moja”. Temat przewodni nawiązuje do nadwiślańskiego położenia powiatu i ustanowionego przez Sejm RP roku 2017 Rokiem Rzeki Wisły, a także pieśni Ignacego Danielewskiego pt. „Wisła”, która jest hejnałem Chełmna.

Artyści zauroczeni malowniczym krajobrazem Doliny Dolnej Wisły, starali się oddać piękno i klimat tego miejsca za pomocą różnych technik plastycznych. Powstało wiele wspaniałych prac, które zostaną wyeksponowane na wystawie w kościele pw. śś. Piotra i Pawła. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających przez cały okres wakacji. Serdecznie zapraszamy.

Plener jest współfinansowany przez Województwo Kujawsko-Pomorskie, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, Powiat Chełmiński i Gminę Unisław.