Mobilna wystawa na Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2016 w Chełmnie, 07.06.2016 r.

Mobilna wystawa na Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2016 w Chełmnie.

W Chełmnie wystawa odbędzie się 7 czerwca o godzinie 12.00 na rynku. Jest to wystawa mobilna, która początkowo będzie przemieszczać się po ulicach Chełmna, a następnie zatrzyma się na rynku, gdzie pracownicy Galerii RUSZ przeprowadzą zajęcia słowno – plastyczne dla 30  osobowej grupy dzieci i młodzieży.

 

W ramach mobilnej wystawy zaprezentujemy prace artystów z Galerii Rusz na mobilnych bilbordach, które będą jeździć po naszym województwie. Głównym tematem wydarzenia będzie hasło „Lubimy tu być razem”. Hasło jest zgodne z aktualnymi trendami, kładącymi nacisk na wysoką jakość życia, współpracę i zaangażowane mieszkańców w życie lokalnej społeczności. Wystawa ma zachęcić mieszkańców województwa, by świadomie dostrzegli swoje miejsce zamieszkania, swoich sąsiadów i bardziej ich polubili. Chcemy by razem tworzyli zgodną wspólnotę, gdyż tylko w ten sposób możliwe jest budowanie kapitału społecznego, który jest podstawą nowoczesnego społeczeństwa i innowacyjnej gospodarki. Sztuka, którą zaprezentujemy będzie pobudzać do nieszablonowego, kreatywnego myślenia. Dzięki takiemu myśleniu możemy odnieść sukces we współczesnym, bardzo wymagającym i pędzącym świecie. Wystawa ma za zadanie ukazać województwo w nowy, pozytywny sposób – jako miejsce, w którym dobrze nam się razem żyje, pracuje i działa. Będzie także budować pozytywne skojarzenia i emocje wokół hasła „Lubimy tu być razem”. Będzie to kontynuacja wystawy, która z okazji ubiegłorocznego Święta Województwa jeździła po większych i mniejszych miejscowościach regionu i spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem mieszkańców oraz mediów. Grupa artystyczna Galeria Rusz zaprojektuje 10 specjalnych prac, poświęconych powyższemu tematowi. W ramach wystawy oprócz 10 prac artystycznych, na mobilnych bilbordach będą również prezentowane 2 reklamy Święta Województwa.

Wystawa odbędzie się w dniach 4-11.06.2016 i odwiedzi wytypowane miejscowości regionu: Bydgoszcz, Włocławek, Toruń, Wąbrzeźno, Chełmno, Koronowo, Nakło nad Notecią i Szubin. Będzie eksponowana podczas obchodów Święta Województwa w miejscach, gdzie będą odbywać się imprezy związane ze Świętem. Aby bezpośrednio zaangażować odbiorców, przeprowadzimy akcje artystyczne / warsztaty. Publiczność będzie tworzyć bezpośrednio na mobilnym bilbordzie i włączy się w kreowanie pozytywnych emocji wokół hasła wystawy.

W Chełmnie wystawa odbędzie się 7 czerwca o godzinie 12.00 na rynku.