„Kultura lokalnie – Chełmnianie i ich pasje” Recital instrumentalny – Woytek Mrozek, wirtuoz klarnetu, dyrygent, kompozytor, manager, 1 kwietnia 2019 roku

„Kultura lokalnie - Chełmnianie i ich pasje”

„Kultura lokalnie – Chełmnianie i ich pasje”

 

Recital instrumentalny –  Woytek Mrozek

 

MUZYKA I PASJE

 

 – wirtuoz klarnetu, dyrygent, kompozytor, manager –

 

 

Kinoteatr RONDO w Chełmnie, ul. Dworcowa 23

Termin: 1 kwietnia – godzina 19.00

 

Bilety do nabycia w kinoteatrze RONDO od dnia 1marca

lub przez internet – https://biletyna.pl/Chelmno/Kinoteatr-Rondo

Informacje o biletach: 570202738; kasa.rondo@chdk.pl

Cena biletów: 10 złotych

 

  

Woytek Mrozek – instrumentalista, kompozytor, aranżer, dyrygent.

 

Należy do grona najwybitniejszych współczesnych klarnecistów.

 

Wykształcenie zdobył w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (dyplom z wyróżnieniem) oraz w Hochschule fur Musik w Monachium (dyplom mistrzowski z wyróżnieniem). Artysta jest zdobywcą dwóch prestiżowych stypendiów: DAAD – Dwuletnie Stypendium Rządu Niemiec, które przyznano mu dwukrotnie oraz YAMAHA Music Foundation of Europe. Jest także laureatem wielu prestiżowych konkursów, m. in, III Nagrody w Międzynarodowym Konkursie Klarnetowym we Włoszakowicach oraz I Nagrody w Międzyuczelnianym Konkursie Klarnetowym w Monachium. Otrzymał także nagrodę specjalną Rektora Akademii Poznańskiej za najlepsze wykonanie utworu polskiego, oraz nagrodę specjalną dziennikarzy i krytyków Województwa Kujawsko-Pomorskiego Złota Trąbka Eustachiusza”. W latach 1992-1998 związany był z organizacją Yehudi Menuhin Liye Music Now (LMN)

„……Gra tego artysty wyróżnia się oprócz znakomitej techniki dużą inteligencją muzyczną oraz ciepłym dźwiękiem, spontanicznością i uczuciowością. Dwa razy występował w renomowanej sali Prinzregententheater w Monachium na uroczystych koncertach LMN w obecności Lorda Yehudi Menuhina i Profesora Augusta Everdinga. Nie tylko z powodu jego wysokich kwalifikacji lecz także wielkiej autentyczności i miłego sposobu bycia – polecam jak najgoręcej Pana Wojtka Mrozka wszystkim kolegom muzykom, impresariom isponsorom” (rekomendacja Yehudi Menuhina, Monachium, 10.03.1997)

„…należy do grona poszukiwanych na świecie artystów…” (artykuł w Suddeutsche Zeitung)

Artysta słynie z niekonwencjonalnych pomysłów i nieposkromionej wyobraźni. Nieustannie poszukuje nowych środków wyrazu, konsekwentnie przekraczając tradycyjne podejście do profesji muzyka-instrumentalisty. Wciąż poszerza zakres swej twórczej aktywności. Z właściwą sobie dynamiką wykracza poza schematy dzielące muzykę na popularną i elitarną. W swoich zaskakujących projektach łączy role wszechstronnego instrumentalisty, kompozytora, aranżera i dyrygenta. Wojciech Mrozek koncertuje na całym świecie (Europa, Azja, Australia, Afryka, Ameryka Południowa i Ameryka Północna). Bierze udział w wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych, w programach TV oraz nagraniach dla rozgłośni radiowych. Współpracuje z licznymi polskimi i zagranicznymi orkiestrami filharmonicznymi, a także z orkiestrami: SinfoniaVarsovia, AmadeusChamberOrchestra, Leopoldinum, Capella Bydgostiensis, Wielka Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, International Orchestra of European Union, oraz z kwartetami: Camerata, Henschel, Rodin. Współpracuje także z artystami takimi jak: Krzesimir Dębski, Konstanty Andrzej Kulka, Michał Nesterowicz, Nigel Kennedy, Wolfgang Meyer, Bill Prince, Eddie Daniels, Charles Naidich, Andrzej Ratusiński, lngolf Turban, Konstanty Vileński, Krzysztof Herdzin, Zbigniew Namysłowski, Andrzej Jagodziński, Ewa Bem.W latach 2002 – 2006 pełnił funkcję głównego dyrygenta ChamberPhilharmonicOrchestraLeopolis. Jego dyrygencki debiut miał miejsce w Paryżu. Wkrótce po nim pojawiły się liczne propozycje koncertowe oraz oferta nagrania dla paryskiej firmy fonograficznej EROL płyty CD „Dworzak i Czajkowski – Serenady na orkiestrę smyczkową”. Od 2003 roku pełni funkcję dyrektora artystycznego międzynarodowego festiwalu „Muzyka w Sandomierzu”, gdzie w roku 2007 za skomponowanie MissaSolemnisSandomiriensis „Beati Mundo Corde” otrzymał zaszczytny tytuł „Honorowego Obywatela i Mecenasa Kultury Ziemi Sandomierskiej”. Od 2013 roku pełni również funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu Ełckie Krople Dźwięków.

Od 2010 roku na stanowisku adiunkta prowadzi klasę klarnetu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku.

Wojciech Mrozek ma w swoim dorobku nagranie 28 płyt CD i 9 płyt DVD. Wśród jego kompozycji na szczególną uwagę zasługują: MissaSolemnisSandomiriensis, Kantata Culmiensis, GaudeMater Polonia, TotusTuus, Koncert na klarnet nr 1, Humoresque na 3 klarnety i orkiestrę oraz cykle kilkudziesięciu Tańców na klarnet solo i orkiestrę symfoniczną, kameralną lub smyczkową.

 

„Kultura lokalnie - Chełmnianie i ich pasje”

 

Plakat do pobrania w wersji jpg >>>

 

 

 

Źródło Chełmiński Dom Kultury
Strona www.chdk.pl
Facebook https://www.facebook.com/chelminskidomkultury/