Koncert z okazji XV rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej „TAŃCE, ARIE I DUETY EUROPY”, 1 maja 2019 r.

koncert z okazji XV ROCZNICY WSTĄPIENIA POLSKI DO UNII EUROPEJSKIEJ

Burmistrz Miasta Chełmna Artur Mikiewicz zaprasza na uroczysty koncert z okazji XV rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej  „Tańce, arie i duety Europy”, który odbędzie się 1 maja o godz. 19 w Kinoteatrze Rondo.

 

Program wykonają znani całej Polsce a także światowej scenie artyści. Wśród wybranych utworów usłyszymy np. parafrazę z musicalu J. Bocka „Skrzypek na dachu”, czy też tańce węgierskie Brahmsa, tradycyjne mołdawskie, klezmerskie, rumuńskie, greckie. Nie zabraknie również arii, jak znana całemu światu „Granada”, czy przebój Jana Kiepury „Brunetki, blondynki”, włoskie pieśni neapolitańskie „O sole mio” oraz „Mamma”. Repertuar uświetnią arie i duety wiedeńskich kompozytorów, które przeniosą słuchaczy do romantycznego i roztańczonego Wiednia. Usłyszymy „Czardasza”, arie „Wielka sława to żart”, czy też duet „Usta milczą dusza śpiewa”. Przepiękne utwory przeniosą słuchaczy do wielu pięknych miejsc i miast Europy, ukazując jednocześnie ich kulturę i stylistykę. Jest to program dla każdego słuchacza, dlatego serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na niezwykły muzyczny wieczór – podróż po muzycznej Europie.

 

Wystąpią przed Państwem:

Agata Sava – mezzosopran
Nazar Tatsyshyn – tenor
Woytek Mrozek – klarnet solo
Katarzyna Nowaczewska – fortepian
Radosław Manthey – kontrabas

 

Bezpłatne zaproszenia do odbioru w kinoteatrze Rondo (ul. Dworcowa 23) od dnia 17 kwietnia w godzinach pracy obiektu. Ilość miejsc ograniczona.

Informacje o biletach: 570202738; kasa.rondo@chdk.pl

Organizatorzy: Chełmiński Dom Kultury, Urząd Miasta Chełmna 

Plakat do pobrania: TUTAJ

 

____________________________

 

Zaplanuj „Podróż do Chełmna w świat gotyku i zakochanych” w ramach “MegaWeekend w regionie – inauguracja w naszych Konstelacjach” 2019. Zobacz, Zapamiętaj i Zakochaj się w MegaWeekend w Chełmnie!

Więcej informacji:

Strona internetowa miasta: www.chelmno.pl

Facebook: https://bit.ly/2PhwZPy

Kujawsko-Pomorskie.Tavel: https://bit.ly/2PfZ9ue