Komunikat Burmistrza Miasta Chełmna, 30.04.2020

Szanowni Państwo,


Po rekomendacjach uzyskanych podczas dzisiejszej konferencji z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim i Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym, po głębokiej analizie aktualnej sytuacji związanej ze zwiększoną liczbą potwierdzonych zakażeń koronawirusem w mieście, zdecydowaliśmy o podtrzymaniu zamknięcia Miejskiego Przedszkola „Tęczowy Zakątek” w Chełmnie do 17 maja 2020 r. Wspólną decyzją sztabu kryzysowego Urzędu Miasta Chełmna i dyrektorów placówek niepublicznych (przedszkoli i żłobków) placówki te także do 17 maja 2020 r. pozostaną zamknięte.

Do 17 maja 2020 r. włącznie, w wyniku decyzji sztabu kryzysowego urzędu i dyrektorów instytucji kultury, zamknięte pozostaną również Muzeum Ziemi Chełmińskiej i Miejska Biblioteka Publiczna. Nieczynne do 17 maja 2020 r. włącznie będą także miejskie obiekty sportowe. O wszystkich zmianach będę informować Państwa na bieżąco.

Powyższe decyzje podjęliśmy w trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo. Apeluję do Państwa o zachowanie ostrożności i przestrzeganie zasad higieny, zwłaszcza w perspektywie nadchodzącego długiego weekendu. Szczególnie trudna sytuacja w mieście zmusza nas, abyśmy jeszcze bardziej niż w ostatnim czasie zatroszczyli się o bezpieczeństwo naszych i naszych bliskich.

 

 

Z wyrazami szacunku i życzeniami zdrowia
Artur Mikiewicz
Burmistrz Miasta Chełmna