Informacja dla mieszkańców Chełmna chcących zgłosić chęć przyjęcia uchodźców pod swój dach

Informacja dla mieszkańców Chełmna chcących zgłosić chęć przyjęcia uchodźców pod swój dach

 

 

Mieszkańcy Miasta Chełmna chcący zgłosić chęć przyjęcia uchodźców pod swój dach mogą zgłosić chęć do Pana Stanisława Łańca (Urząd Miasta Chełmna), nr telefonu: 510 043 250.

 

 

Jeżeli ktoś z Państwa przyjął uchodźców pod swój dach korzystając z grup samopomocowych, prosimy również o wskazanie tego faktu pod ten sam numer telefonu. Zostaną Państwo poproszeni o przedstawienie prostych informacji: liczba osób, wiek oraz numer telefonu kontaktowego.

 

 

W najbliższych dniach będzie się z Państwem kontaktować pracowniczka naszego Miasta, celem przeprowadzenia krótkiego wywiadu oraz udzielenia dalszej pomocy przyjezdnym z Ukrainy.

 

Gmina Miasto Chełmno posiada zorganizowane miejsce zakwaterowania na terenie Ośrodka Nad Jeziorem. W miejscu tym zapewnionych jest ponad 30 miejsc noclegowych wraz z pełnym wyżywieniem.

Traktujemy to jako miejsce tymczasowe, umożliwiające pierwszy wypoczynek i regenerację po trudach podróży. Osobom, które skorzystają z zakwaterowania w Ośrodku będziemy proponować w drugiej kolejności inne możliwości zakwaterowania np. u rodzin zgłaszających chęć przyjęcia uchodźców.

 

Przygotowujemy się do udzielenia dalszej pomocy naszym przyjaciołom w potrzebie. W tym wsparcia opiekuńczego, psychologicznego czy edukacyjnego.

 

 

Urząd Miasta Chełmna

 

 

Jednocześnie informujemy, że aktualne informacje o formach pomocy dla Ukrainy, potrzebach i ew. zmianach publikowane są na bieżąco na stronie:

https://www.facebook.com/Chelmno.miasto.zakochanych/

 

 

 

Inne informacje:

Zakład  Ubezpieczeń Społecznych wspiera uchodźców z Ukrainy – pomoc w j. ukraińskim, baza lokalowa w ośrodkach szkoleniowych, Polskie emerytury i renty na Ukrainie więcej informacji: przeczytaj tutaj

 

ZUS wspiera uchodźców z Ukrainy

 

 

Dodano:01.03.2022 r.