Festiwal Żywych Posągów,03.06.2017 r.

Zapraszamy do kolejnego udziału w Festiwalu Żywych Posągów!

W ubiegłym roku rozpoczęliśmy przygodę z Festiwalem Żywych Posągów. Do uczestnictwa w tym wydarzeniu zgłosiło się aż 8 uczestników. Ich niesamowite stroje i charakteryzacje zatrzymywały przechodniów i turystów, dzieci oraz dorosłych. Nie przerywamy!

 Kolejna edycja już przed nami! Uczestnikami Festiwalu mogą być uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz podopieczni instytucji opiekuńczo-wychowawczych z  terenu miasta i powiatu chełmińskiego. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 maja. W tym roku wprowadzamy również formułę tematyczną, a zatem tematem przewodnim tegorocznego Festiwalu jest BAJKA, konkretnie postać z bajki – należy jednak pamiętać o zachowaniu istoty żywego posągu. Szczegóły dotyczące zgłoszenia oraz przygotowania zgłoszonych posągów znajdują się w Regulaminie.

Żywe posągi będzie można spotkać na ul. Grudziądzkiej już 3 czerwca w godzinach 12.00 – 14.00. Ogłoszenie wyników odbędzie się na Osadzie Rycerskiej w ramach obchodów Dnia Dziecka oraz akcji Motoserce. Zapraszamy do uczestnictwa i podziwiania!

Orgazniatorami są Chełmiński Dom Kultury oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chełmnie.