“Roztańczona Polska” i Festiwal “Polska od Kuchni” w Chełmnie, 23 lipca 2023 roku

 

 

 

“Roztańczona Polska” i Festiwal “Polska od Kuchni” w Chełmnie, 23 lipca 2023 roku

 

 

TRWA NAJWIĘKSZA, NAJSMACZNIEJSZA i NAJBARWNIEJSZA IMPREZA TEGO ROKU!

150 tysięcy uczestników, 30 tysięcy porcji regionalnych przysmaków oraz występy największych gwiazd – to właśnie ogólnopolski FESTIWAL POLSKA OD KUCHNI!

5 miesięcy w trasie, 16 przystanków oraz jeden, spektakularny finał na PGE Narodowym w Warszawie!!

Jeśli jesteście głodni wrażeń a do tego uwielbiacie dobrze zjeść to ten wyjątkowy, niedzielny obiad jest właśnie dla WAS!

 

 

23 lipca 2023 roku – CHEŁMNO – Rynek Miasta – zaczynamy o godz. 13:00!

 

 

Wydarzenie jest współorganizowane z Gminą Miasto Chełmno oraz Chełmińskim Domem Kultury. Partnerem Festiwalu jest Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Wiadomo, nie tylko chlebem człowiek żyje, dlatego FESTIWAL POLSKA OD KUCHNI obfituje we wspaniałe atrakcje z super nagrodami, które ufundowali sponsorzy wydarzenia m.in. sieć sklepów KAUFLAND, firma ANWIL oraz producent przypraw KUCHAREK.

Krajowa Grupa Spożywcza, właściciel marki Polskie Przetwory a także firma Enea i Lotto przygotowali dla Was wyjątkowe niespodzianki, które nie mogą Was ominąć.

Dla smakoszy polecamy Konkurs Kulinarny – największy, niedzielny obiad podczas którego wspólnie skosztujmy tradycyjnych, polskich specjałów. Chyba każdy wie, że nie da się odmówić domowego obiadu, który smakuje jak ten najlepszy, prosto od ukochanej babci.

Kobiety zrzeszone w KGW to serce i ostoja polskiej tradycji. Są rozsiane po całej Polsce, jest ich ponad 12 tysięcy i właśnie tego LATA pokażą swoją SIŁĘ!

Wyroby rzemieślnicze, tańce, śpiew i emocje to wszystko zobaczycie podczas Konkursu Artystycznego. Na deser zapraszamy na Wybory Miss Wdzięku! Zobaczcie wyjątkowe talenty, niepowtarzalne rękodzieło, poczujcie smak i zapach pysznych, regionalnych potraw na kolorowych stoiskach kobiet z całego województwa kujawsko-pomorskiego!

Nie zabraknie również warsztatów kulinarnych które poprowadzą specjalnie dla Was eksperci kuchni regionalnej, gwiazdy polskiej gastronomii i programu PYTANIE NA ŚNIADANIE – Kuba Steuermark i Kasia Gubała!

To miejsce łączy pokolenia i możecie być pewni, że na ogromnej przestrzeni festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie!

Nie zapominamy o najmłodszych fanach festiwalu dlatego przygotowaliśmy moc atrakcji i niespodzianek dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy całe rodziny!

 

 

Wisienką na torcie całodniowych atrakcji będzie wieczorny koncert, na którym wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej SKOLIM, PIĘKNI I MŁODZI, MIŁY PAN, TRUBADURZY, DEFIS, JAN MAJEWSKI i wiele innych, którzy już o godz. 20:00 zaproszą Was do wspólnej zabawy i tańca.

 

 

Już dziś możecie poznać ten wyjątkowy festiwal oglądając program „Gospodyni Wie Najlepiej”, który znajdziecie na YouTube Polska Od Kuchni. Dziękujemy za wsparcie aktywności wszystkim sponsorom: KGHM, Tauron, Lubella oraz partnerowi – Poczta Polska.

To dopiero czubek góry PYSZNEJ ZABAWY, która zmierza w Waszą stronę! Więcej informacji znajdziecie na stronie www.festiwalpolskaodkuchni.pl oraz oficjalnych social mediach festiwalu!

Wydarzenie wspierają również sponsor główny firma PZU, sponsor PGE Górnictwo i Energetyka, partner strategiczny Fundacja PKO oraz partner Fundacja PGE.

Festiwal został objęty Patronatem Honorowym Wiceprezesa Rady Ministrów Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

 

OD NAS NA PEWNO NIE WYJDZIESZ GŁODNY!

 

 

 

Powiększ/ pobierz plakat

 

 

 

www.chelmno.pl
Facebook: Chełmno – miasto zakochanych

Facebook: Urząd Miasta Chełmna

Instagram: Chełmno-miasto zakochanych® @chelmno_miasto

 

 

www.chdk.pl

Facebook: https://www.facebook.com/chelminskidomkultury

 

 

Dodano: 13.07.2023 r., EP.