Czwarty numer „Chełmno. Miasto bliżej Ciebie” już dostępny

 

Czwarty numer „Chełmno. Miasto bliżej Ciebie” już dostępny

 

 

Oddajemy w Państwa ręce czwarty numer dwumiesięcznika „Chełmno. Miasto bliżej Ciebie”.

 

W grudniowym wydaniu podsumowujemy najważniejsze przedsięwzięcia zrealizowane w mijającym roku oraz zdradzamy inwestycyjne plany miasta na rok 2024. O wyzwaniach i szansach stojących przed Chełmnem rozmawiamy z burmistrzem Arturem Mikiewiczem i wiceburmistrzem Piotrem Murawskim. W wydaniu piszemy także o reaktywowanej Młodzieżowej Radzie Miasta, w której skład weszło piętnaście młodych osób z Chełmna z pomysłem na miasto.

 

W numerze poświęcamy sporo miejsca zbliżającej się 790. rocznicy lokacji miasta – zdradzamy szczegółowy program obchodów i zachęcamy Państwa do wspólnego świętowania. Przypominamy główne założenia „Prawa Chełmińskiego”, a z chełmińskim plastykiem Januszem Murzynem wspominamy figury mieszczan i rycerzy, które stanęły w Chełmnie czterdzieści lat temu, podczas jubileuszu 750-lecia miasta.

 

O dekoracjach sprzed wieków, które wypełniły Sale Ślubów ratusza rozmawiamy z dyrektorem Muzeum Ziemi Chełmińskiej Adamem Jendryczką, a z Anną Soborską-Zielińską poznajemy losy trzech pokoleń chełmińskich malarzy – Jana, Antoniego i Ireny Piotrowiczów.

 

Z Chełmińskim Domem Kultury cieszymy się z jubileuszu 25-lecia Chóru Collegium Cantorum oraz poznajemy członków Rady Słuchaczy UTW wybranych przez studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

Miejska Biblioteka Publiczna zdradza swoją bogatą historię, recenzuje polecane powieści oraz zachęca do odwiedzin Galerii Jednego Obrazu.

 

Strony poświęcone sportowi zaczynamy od sukcesu Anity Bulińskiej i podsumowania 2. Turnieju Bokserskiego w Chełmnie. Piszemy także o rozbiciu medalowego banku przez chełmińskie szkoły, relacjonujemy 52. Biegi Uliczne Memoriał Jana Schmeltera oraz zdradzamy plany na przyszłoroczną edycję. O przyszłości seniorów Chełminianki rozmawiamy z trenerem Adamem Szulcem. Piszemy o sukcesie w tenisie stołowym Jakuba Pankowskiego oraz zapraszamy na mecze siatkówki w ramach „Siatkarskiej Orkiestry” zaplanowanej z okazji 32. Finału WOŚP. W numerze wspominamy także zmarłego wiceprezesa KM Wisła Chełmno Mariusza Ciężkowskiego. Ostatnia strona wydania to podsumowanie roku bogatego w sukcesy chełmińskich sportowców.

 

Bezpłatne egzemplarze czasopisma można znaleźć w Urzędzie Miasta Chełmna, instytucjach kultury, w tym Kinoteatrze Rondo, w wybranych sklepach i lokalach gastronomicznych, a także pobrać w wersji elektronicznej ze strony miasta.

 

Życzymy Państwu obfitych w zdrowie, spokój i radość Świąt Bożego Narodzenia. Niech świąteczny czas będzie momentem wytchnienia, okazją do budujących spotkań w gronie najbliższych, a nadchodzący nowy rok czasem spełnionych planów i marzeń.

 

Redakcja

 

 

Do pobrania Nr 4 Chelmno Miasto Blizej Ciebie 14 12 2023

 

 

 

 
 
 
 
 
Dodano: 14.12.2023 r., EP