Chełmno oraz film „Jestem” i jego reżyserka Dorota Kędzierzawska w programie „Polska filmowa”

W sobotę 22.10.2016 r. Canal+ Discovery realizował w Chełmnie kolejny odcinek drugiej serii programu “Polska filmowa”.
“Polska filmowa” to serial dokumentalny realizowany na zlecenie Canal+ Discovery. Ekipa przemieszcza się szlakiem miejsc, gdzie kręcono polskie filmy i seriale. Te najciekawsze, starsze i nowsze. Program prezentuje też w ciekawy sposób turystyczne atrakcje Polski. Twórcy przemierzyli już kawał Polski. Poprzez Mazowsze, Wybrzeże, Kraków, Łódź, Wrocław, region Dolnego i Górnego Śląska, Warszawa, Warmia, Mazury i Suwalszczyzna. Wszędzie tam kilkadziesiąt fascynujących opowieści o filmach i miejscach z nimi związanych.

Cykl reżyseruje Kristoffer Rus. (>>> ; >>>; >>>)

Prowadzącym i przewodnikiem po filmowej Polsce jest aktor, Rafał Zawierucha >>> .

Ekipa ruszyła tym razem w kujawsko-pomorskie, aby zaprezentować wszelkie uroki tego regionu. Atrakcyjność turystyczną i filmową tych okolic. Do opowieści kulisowych o powstawaniu wybranych obrazów filmowych zapraszani są ich twórcy.
       Do odcinka poświęconemu Chełmnu wybrano, wielokrotnie nagradzany, film „Jestem” Doroty Kędzierzawskiej. Zaproszono też na plan filmowy samą reżyserkę, która opowiedziała jak powstawał film, a także o swoich wspomnieniach z Chełmna. Podczas realizacji programu cytowane są też wybrane fragmenty filmu.

Emisja całego cyklu “Polska filmowa”
– 10 odcinków po 44 minuty od stycznia 2017.

W tym odcinku wraz z Chełmnem będzie Biskupin z filmem “Stara Baśń” – gość Małgorzata Foremniak i Andrzej Haliński scenograf, Zamek w Radzyń Chełmiński z Ewą Szykulską do “Samochodzika i Templariuszy”, Maciek Bochniak do “Disco Polo” w trzech różnych lokacjach, m. in. w Klonowie, na starej stacji kolejowej (ale też na promie, i w hotelu West), bez gościa program w Nieszawie, gdzie grany był film “Wiosna panie sierżancie”   

Zwiastun, który promował „Polskę filmową” w pierwszej serii, kolejny już wkrótce. Zobacz >>>
http://www.canalplus.pl/film/wideo_w/canalplus/2016/MF_POLSKA_FILMOWA_WWW1.mp4