Chełmno. Miasto bliżej Ciebie BEZPŁANY BIULETYN INFORMACYJNY MIASTA CHEŁMNA od 21 sierpnia 2023 roku

Chełmno. Miasto bliżej Ciebie
BEZPŁANY BIULETYN INFORMACYJNY MIASTA CHEŁMNA
od 2
1 sierpnia 2023 roku

 

😊 Oddajemy dziś ♥️ w Wasze ręce drugi numer dwumiesięcznika „Chełmno. Miasto bliżej Ciebie”!

 

👉  W sierpniowym wydaniu piszemy o trwających i planowanych inwestycjach na terenie dawnej jednostki wojskowej przy ul. Biskupiej, zmianach, których doczekamy się na dworcu autobusowym oraz realizowanym remoncie restauracji i hotelowca nad Jeziorem Starogrodzkim. Piszemy również o trwających pracach na ul. Kilińskiego oraz planowanych na Hajratce. O wyzwaniach stojących przed Chełmnem, rozwiązaniach, którymi możemy im sprostać oraz szansach, jakie musimy wykorzystać rozmawiamy w wywiadzie numeru w wiceburmistrzem Piotrem Murawskim.

 

👉  Z Chełmińskim Domem Kultury poznajemy plany na drugą sobotę września – uroczysta parada zespołów mażoretkowych zainaguruje obchody 790. rocznicy lokacji Chełmna, które w mieście potrwają do końca grudnia.

 

👉 W numerze relacjonujemy minione edycje Perspektywy – Hills Festival oraz Ogólnopolskich Warsztatów Studentów Architektury.

 

👉 Muzeum Ziemi Chełmińskiej pisze o pamiątkach z obrazem Edwarda Dwurnika dostępnych w Informacji Turystycznej, prezentujemy też plan „Spacerków po Chełmnie” do końca sezonu.

 

👉 Miejska Biblioteka Publiczna recenzuje polecane książki, zaprasza do lektury rozmowy z poetą i pianistą Cezarym Maciejem Dąbrowskim oraz do śledzenia nowych dzieł chełmnian wystawianych w bibliotecznej Galerii Jednego Obrazu.

 

👉 Rok 2023 to rok ważnych rocznic. Z tej okazji w numerze piszemy o 790. rocznicy lokacji Chełmna, 550. rocznicy utworzenia w mieście Akademii Chełmińskiej, a także 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, którego związki z naszym miastem prezentujemy w tekście Katarzyny Kotlewskiej-Herman pt. „Na tropie Mikołaja Kopernika w Chełmnie”.

 

👉 Wiele dzieje się w sporcie. W numerze piszemy o sukcesie kolarki Natalii Waleckiej, wyśnionym sezonie LUKS Chełmno oraz medalu Mistrzostw Polski zdobytym przez Mateusza Margiela z MLKS Nadwiślanina Chełmno. Cieszymy się z sukcesu zawodniczek LUKS Chełmno, które okazały się najlepsze w kraju w Lidealiadzie oraz ze sportowego dorobku szkół w minionym sezonie szkolnym. Piszemy również o tegorocznej Spartakiadzie Seniorów. Zachęcamy do wzięcia udziału w Nocnym Bieganiu Chełmińską Starówką oraz kibicowania na torze motocrossowym już 17 września. Dla fanów lekkoatletyki nie lada gratką jest wywiad z olimpijczykiem Alfonsem Niklasem.

 

😊 Przypominamy, że czasopismo „Chełmno. Miasto bliżej Ciebie” realizujemy Referatem Komunikacji Społecznej, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Chełmna we współpracy z m.in. miejskimi instytucjami kultury. Chcemy za jego pośrednictwem informować Państwa o najważniejszych sprawach z życia miasta. Na łamach pisma odnajdą Państwo również reportaże, artykuły historyczne oraz budujące rozmowy, których bohaterami będą chełmnianie, ich pasje i historie.

 

👉  Bezpłatne egzemplarze można znaleźć w Urzędzie Miasta Chełmna, instytucjach kultury, w tym Kinoteatrze Rondo, w wybranych sklepach i lokalach gastronomicznych na terenie miasta.

 

 

❗Dwumiesięcznik znajdziecie w przestrzeni miasta (w wybranych sklepach, kawiarniach, restauracjach, instytucjach).

 

Lista miejsc, w których znajdziecie wersję papierową biuletynu:
 
🔹 Chełmiński Dom Kultury
🔹 Miejska Biblioteka Publiczna im. Walentego Fiałka w Chełmnie
🔹 Muzeum Ziemi Chełmińskiej
🔹 Kinoteatr RONDO
🔹 Sklep PIAST, ul. Hallera/Rynek
🔹 Sklep ASTOREK, ul. Rynek
🔹 Piekarnia Ciastkarnia Bogdan Jarząb, ul. Wodna
🔹 Piekarnia-Ciastkarnia Bogdan Jarząb, ul. Dworcowa
🔹 Piekarnia-Ciastkarnia Bogdan Jarząb, os. M. C. Skłodowskiej
🔹 Sklep ADAST, ul. Chociszewskiego
🔹 Sklep ADAST, os. M. C. Skłodowskiej
🔹 Sklep NETTO, ul. Polna
🔹 Browar Chełmiński
🔹 Restauracja Spichlerz
 
 
 
📲 Wersja elektroniczna na www.chelmno.pl pod linkiem strony dwumiesięcznika „Chełmno. Miasto bliżej Ciebie”.
 
 

 

 

Dodano: 21.08.2023 r.