9. Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz, 13.05.2016 r.

plakat mct zlot

9. Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz
13.05.2016 r.

plakat mct zlot

13 maja 2016 roku w godz. 17:30-20:15 będziemy gościć w Chełmnie uczestników 9. Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz, którzy zaprezentują swoje auta w obrębie chełmińskiego Rynku.

Mercedesy znów zlecą do Torunia i regionu

Od piątku do niedzieli potrwa kolejny, dziewiąty już Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu. Zlotowicze w tym roku zagoszczą też w Chełmnie. Atrakcji dla uczestników i widzów nie zabraknie.

Pierwsi zlotowicze pojawią się w Toruniu w piątek wczesnym popołudniem. Wezmą oni udział w kolejnej edycji rajdu turystycznego „Mercedes Rally”. Zmagania zakończą się w Chełmnie. Większość aut spodziewana jest na chełmińskim Rynku około godz. 18.00. Uczestnicy zlotu na miejscu zwiedzą wraz z przewodnikiem miejscowe zabytki.

Kulminacyjnym dniem zlotu będzie jak co roku sobota. Organizatorzy spodziewają się, że w tym roku do Grodu Kopernika zleci w sumie około 200-300 aut spod znaku gwiazdy. W godz. 9.00-12.00 mercedesy zaparkują pod halą sportowo-widowiskową przy ul. Bema. W samo południe przeniosą się pod Motoarenę. Tam poza klasyczną wystawą aut odbędzie się szereg konkurencji sportowych i rekreacyjnych, zarówno dla uczestników wydarzenia, jak i dla widzów. Na torze kartingowym odbędą się m.in. konkurencje sprawnościowe dla kierowców i pokazy sportowej jazdy. Jak co roku część kibiców będzie miała okazję zasiąść na prawych fotelach aut u boku zawodników i osobiście uczestniczyć w tego typu przejazdach.

Bogaty jest też program konkurencji rekreacyjnych. W ich ramach przewidziano m.in. przeciąganie ciężarowego mercedesa jedynie przy użyciu liny i siły ludzkich mięśni oraz zmagania w rzucie oponą. Z pewnością wielu uczestników zgromadzi także kolejna edycja Mistrzostw Polski w Rzucie Moherowym Beretem. Ponadto wśród atrakcji zaplanowano także wyścigi gokartów, drift zdalnie sterowanymi modelami, zabawy dla dzieci, konkursy z wiedzy o marce Mercedes-Benz i zwiedzanie Motoareny. Zlotowicze zagoszczą w tym miejscu mniej więcej do godz. 17.00. Wieczorem odbędzie się zabawa integracyjna w jednym z toruńskich hoteli.

W niedzielę uczestnicy spotkania zwiedzą Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki. Około południa grupa zlotowiczów wraz ze swoimi samochodami pojawi się na Bulwarze Filadelfijskim w rejonie plaży miejskiej i przystani wioślarskiej AZS-u. Zlot oficjalnie zakończy się około godz. 14.00.

Wstęp dla widzów we wszystkie miejsca, gdzie będą odbywały się wystawy aut, jest bezpłatny.

Więcej informacji na stronie www.mercedestorunclub.pl

 Tekst i foto: Mercedes Toruń Club

 

Program IX Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu i Chełmnie

Piątek, 13. maja 2016r.

godz. 13.30 – otwarcie biura Zlotu w hali sportowo-widowiskowej Arena Toruń / Hotelu Meeting*** przy ul. gen. J. Bema 73-89 w Toruniu;

http://hotelmeeting.pl/

godz. 13.30 – 17.00 – powitanie pierwszej grupy Uczestników w bazie hotelowej Zlotu;

godz. 15.00 – początek Rajdu Turystycznego „Mercedes Rally 2016” (start pierwszej załogi);

godz. 17.00 – wyjazd Uczestników Zlotu nie biorących udziału w Rajdzie sprzed hali Arena Toruń w kierunku Chełmna;

godz. 17.30 – planowany przyjazd pierwszej załogi uczestniczącej w Rajdzie na Rynek w Chełmnie;

godz. 18.00 – wjazd kolumny Uczestników Zlotu nie biorących udziału w Rajdzie na Rynek w Chełmnie, wystawa aut.

godz. 18.15 – zwiedzanie z przewodnikiem zabytkowej części Chełmna – jednego z najpiękniejszych polskich miast malowniczo położonego na wzgórzu nad Wisłą, nazywanego też Polskim Miastem Zakochanych (w miejscowej farze od kilku wieków przechowywana jest m.in. relikwia świętego Walentego), posiadającego unikalny, prawie nienaruszony przez wieki średniowieczny układ urbanistyczny, w skład którego wchodzą bezcenne zabytki znajdujące się na liście Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego.

Więcej o CHEŁMNIE:

https://chelmno.pl/

godz. 20.15 – wyjazd kolumny Mercedesów z chełmińskiego Rynku w stronę Torunia;

Więcej:

http://www.mercedestorunclub.pl/

źródło: http://www.mercedestorunclub.pl/