1000 kółek na chełmińskim bruku, 1-5 lipca 2024 roku

1000 kółek na chełmińskim bruku

 

Od źródeł na Baraniej Górze, przez Kraków, Warszawę aż po ujście Wisły w Gdańsku jadą uczestnicy ultramaratonu Wisła 1200 oraz Wisełka 500, który startuje z Warszawy. Cyfry w nazwie to liczba kilometrów do wykręcenia. Na 1000 kilometrze odbywającego się od 7. lat rajdu Wisła 1200 znajduje się Chełmno – miasto zakochanych®.

Dzięki obu imprezom, w ciągu kilku dni (1-5 lipca) odwiedzi nas blisko 500 osób z całej Polski. Każda pokonuje dystans od gór do Bałtyku we własnym tempie. Pokonuje też siebie, jadąc przez burze, ulewy i ekstremalny upał.

Organizatorzy poprowadzili trasę przez samo serce miasta na 9. wzgórzach. W punkcie Informacji Turystycznej przy ul. Rynek 2, na niestrudzonych rowerzystów czekają napoje i zaproszenie do zwiedzania naszych zabytków. Mogą też bez opłaty wysłać pocztówkę z pozdrowieniami z Chełmna.

„Ten skromny gest ma pokazać, że cieszymy się z obecności pasjonatów rowerowych wyzwań, liczymy na to, że powrócą do Chełmna i Doliny Dolnej Wisły po kolejne wrażenia. Doceniamy fakt, że Organizatorzy nie ominęli miasta. Choć przejazd znad Jeziora Starogrodzkiego na Rynek to ponoć jeden z trudniejszych etapów całej trasy, wierzę, że klimat Chełmna i serdeczność mieszkańców potrafią to wynagrodzić”, mówi Burmistrz Chełmna, Mariusz Kędzierski.

 

Strona imprezy: www.wisla1200.pl

 

Zachęcamy do kibicowania, ślemy 1000 serduszek ❤️❤️❤️❤️  (po jednym ❤️ za każdy przebyty od startu – do Chełmna, kilometr).
Pokażmy, że jesteśmy  ❤️ miastem zakochanych® ❤️ – również w rowerach!

 

 

Powiększ / pobierz (rozmiar pliku 206 KB)

 

www.chelmno.pl