Szczegółowy program Walentynek

14. „WALENTYNKI CHEŁMIŃSKIE” 
OBCHODY DNIA ŚWIĘTEGO WALENTEGO
Chełmno, 11 – 15 lutego 2015

 

 
 
 
11.02.2015 r. (środa)

16.30 – Miejska Biblioteka Publiczna im. W. Fiałka w Chełmnie

„Nic nowego pod słońcem”   – program w wykonaniu Sławomira Hollanda
Program uhonorowany Złotym Liściem Retro 2012 stanowi mozaikę utworów wybitnych poetów dwudziestolecia międzywojennego: Tuwima, Leśmiana, Słonimskiego, Jurandota, Kanitza, Hemara, Gałczyńskiego. Sławomir Holland jest ich jedynym wykonawcą, co pozwala mu zaprezentować pełnię aktorskich umiejętności, ponieważ jednego wieczora wciela się w wiele postaci. Prowadzi także błyskotliwą konferansjerkę łączącą zróżnicowane tematycznie utwory w przemyślaną całość, której motto zaczerpnięte z Księgi Koheleta brzmi: „Nic nowego pod słońcem”.


12.02.2015 r. (czwartek)

17.00 – Miejska Biblioteka Publiczna im. W. Fiałka w Chełmnie

• Ogłoszenie wyników i otwarcie wystawy konkursu walentynkowego “Chełmno komiksem malowane”
•   Prelekcja “Zakochani w polskim komiksie”  – dr Tomasz Marciniak 

Chełmnianin. Autor książki “Komiks w Polsce. Wartości i dorobek artystyczny w  kontekście historii społecznej”. Socjolog kultury, przybliży trzy światy polskiego komiksu – tych, którzy go kochają i rysują, tych którzy go kochają, czytają oraz oglądają oraz samych bohaterów, którzy są zakochani.

13.02.2015 r.  (piątek)

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grubnie

Warsztaty kulinarne “Alchemia i Amory w kuchni”

•    godz.9.30 – 14.00   Turniej walentynkowy dla szkół gastronomicznych “Alchemia i Amory w kuchni” 
W tegorocznej edycji wykorzystane będą polędwiczki wieprzowe i salsefi, lubczyku, jabłek i miodu z Doliny Dolnej Wisły 
•    godz. 10.00- 13.00   Pokazy kulinarne Akademii Kulinarnej “Qulinario” -Tomasz Welter, obecny szef kuchni hotelu VISTULA, pokazy barmańskie i gastronomiczne uczniów ZS CKP w Grubnie 

16.00 oraz 18.30 – Sala koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej w Chełmnie

Koncert OPERUS ARTE “Operetka PrzeBoye i jej czułe słówka”

Bukiet muzyczno-teatralny, łączący najpiękniejsze hity operetkowe i te mniej  znane w spójną całość, którego podstawą jest miłość z jej wszystkimi odcieniami. Jest to splot różnych emocji począwszy od młodzieńczych uniesień, przez flirt, zdradę do gorących namiętności. Artyści zdecydowanie większy nacisk kładą  na zabawne perypetie damsko-męskie, śmieszne dialogi i scenki teatralne niż w poprzednim projekcie Operetka. Zaśpiewajmy o miłości..,  tworząc pełne ognia, temperamentu i humoru operetkowe widowisko! 

Warto zaznaczyć, iż grupa artystyczna Operus Arte swoją działalność koncertową rozpoczęła od września 2010 roku i od tego czasu wystąpili już w ponad 150 miastach (m.in. Toruń, Poznań, Grudziądz, Olsztyn, Konin, Suwałki, Ełk, Wałcz, Ostrów Wlkp.,) 

Skład Zespołu:
Dorota Makulec -sopran, doktorantka Akademii Muzycznej w Łodzi 
Paweł Wytrążek -tenor, doktorant Akademii Muzycznej w Łodzi
dr Piotr Żukowski -pianista, wykładowca Katedry Fortepianu Akademii Muzycznej Poznań 
Piotr Stanisław -konferansjer Operus Arte

UWAGA: zaproszenia na koncert w cenie 10 zł do nabycia w Chełmińskim Domu Kultury / sekretariat /  w godz. 8 – 15 od dnia 5 lutego 2015 roku.

14.02.2014 r. (sobota)

od 10.00 do 14.00  możliwość zwiedzania zabytkowych kościołów Chełmna

• Kościół św. Ducha – z Chorągwią Ziemi Chełmińskiej 
• Kościół pw. św. Jakuba Starszego i św. Mikołaja  –  z Chełmińskim Bractwem Kurkowym 
• Kościół pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty  /Zespół klasztorny/ –  z  Zastępem Rycerskim  z Chełmna 

Adresy dostępne na stronie:  www.chelmno.pl 

Kościół farny pw. Wniebowzięcia NMP  

• spotkania przy relikwii św. Walentego (od godz. 12.00-16.00  możliwość bezpłatnego zwiedzania kościoła z przewodnikiem)
•   wystawa prac z X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego – Literackiego
„Na Świętego Walentego – różne oblicza miłości
• 17.00 – msza św. w intencji małżonków i jubilatów z udziałem chóru Chorus Culmensis

16.00 Gimnazjum nr 1 w Chełmnie

•    Walentynkowy Charytatywny Maraton Zumby w Chełmnie!

Całkowity dochód z imprezy zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Claudii Wesołowskiej! 9 letnia Claudia urodziła się z wadą mózgu, która nie pozwala Jej się prawidłowo rozwijać, Claudia ma bardzo dużo siły na walkę z chorobą, lecz leczenie jest bardzo kosztowne. Za zebrane pieniążki będzie mogła być rehabilitowana przez dobrych specjalistów, by w przyszłości uczyć się, bawić, biegać jak inne zdrowe dzieci.


POKAŻMY JAK WIELKIE POTRAFIĄ BYĆ NASZE ZUMBOWE SERCA !!!


MARATON POPROWADZĄ: Paweł Paczyński oraz Karolina Karzycka
Zabieramy:  DOBRY HUMOR, a oprócz tego ręcznik, dużo wody, gdyż będziemy spalać tysiące kalorii, obuwie sportowe i wygodny strój aby nie krępował ruchów, bo będzie ich mnóstwo 🙂 
Zapisy i informacje: e-mail: mb25michal@wp.pl oraz pod nr.tel. 508-160-163
WSTĘP: Cegiełka 20zł/ os

Rynek miejski w Chełmnie

•  9.00 – Jarmark św. Walentego / informacje na stronie www.chelmno.pl oraz www.chdk.pl /

• 9.00 – Walentynkowy “Pit Stop!” – otwarta akcja bezpłatnego sprawdzenia podstawowego stanu technicznego samochodów

•    12.00 Happening “Walentynkowa ikona” Studia KreaTYwy  
Oferta dla turystów oraz mieszkańców  Chełmna.  Razem stworzymy niepowtarzalną ikonę w kształcie serca! Jak możesz stać się jej częścią? – To proste, wystarczy, że zostawisz ślad swojej dłoni na naszym sercu.

•    14.00     Muzeum Ziemi Chełmińskiej – „Chełmno – miasto zabytków i zakochanych”. Otwarcie wystawy  z  X Ogólnopolskich Warsztatów Plenerowych Studentów Architektury 

•    14.30 Bramka Grudziądzka – Rynek  

“MIŁOŚĆ HISTORIĄ PISANA”


Inscenizacja wielkiej miłości Oleńki i Kmicica na tle barwnej  parady Rycerstwa, Braci Kurkowych, Stajni “Zagończyk” , motocyklistów z Klubu Motocyklowego FENIX, gości  i mieszkańców.

Od 15.00  RYNEK – scena główna 

•    Uroczyste powitanie uczestników Parady Miasta zakochanych “MIŁOŚĆ HISTORIĄ PISANA”

•    Konkursowy koncert finałowy laureatów VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Miłosnej 

•    Występ grup muzycznych Teacher’s Crew  i Rasta Gal – Chełmno

•    Rozstrzygnięcie konkursów i plebiscytów: 

–   „Najpiękniejsza   Witryna Walentynkowa”,
–   X Ogólnopolski Konkurs Plastyczno – Literacki    „Na Świętego Walentego – różne oblicza miłości”, 
–    “Chełmno komiksem malowane”

•    Koncert zespołu FUCUS z partnerskiego miasta Wejherowa

Zespół wykonujący muzykę folkową: irlandzką, bretońską i szkocką. Głównym wypracowanym przez muzyków nurtem są tradycyjne pieśni kaszubskie oraz własne kompozycje do tekstów w języku kaszubskim, które w warstwie muzycznej inspirowane są m.in. folklorem irlandzkim. W bogatym repertuarze zespołu znajdują się również szanty i pieśni morskie. Grupa w pojawiła się na rynku muzycznym w roku 2003 . O popularności grupy świadczy fakt grania ponad 50 koncertów rocznie na terenie całego kraju.

•    Maraton ZUMBY z udziałem publiczności

•    “WALENTYNKOWY TANIEC Z OGNIEM” 
Spektakl  tworzony specjalnie na chełmińskie Święto Zakochanych w wykonaniu Artystów Pracowni “Maswerk”

•    koncert gwiazdy wieczoru 

Kamil Bednarek z zespołem

W 2008 roku wraz z przyjaciółmi Kamil założył zespół STAR GUARD MUFFIN, który zadebiutował poprzedzając występ EAST WEST ROCKERS. Rok później, po kilku wygranych przeglądach muzycznych, ukazał się debiutancki minialbum formacji pt. „Ziemia Obiecana”. Materiał został wydany samodzielnie przez zespół. Na początku 2012 roku wokalista wziął udział w programie telewizyjnym „BITWA NA GŁOSY”, emitowanym przez stację telewizyjną TVP2. Bednarek objął funkcję przewodniczącego szesnastoosobowej grupy wokalistów z Brzegu, wraz z którą wygrał program. Nagroda pieniężna, którą otrzymał została przeznaczona na „Fundację Rozwój”, wspierającą młode talenty na terenie miasta Brzeg. W czerwcu, wraz ze swoim zwycięskim chórem z programu, wystąpił na XLIX Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W koncercie „Szalone lata 60!” wykonali utwór “Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał” z repertuaru SKALDÓW. W międzyczasie zespół STAR GUARD MUFFIN podjął decyzję o zawieszeniu działalności. Powodem takiej decyzji było odejście basisty – Kuby Wojciechowskiego i gitarzysty Szymona Chudego. Kamil zdecydował się kontynuować działalność artystyczną z udziałem zespołu w składzie: Piotr Bielawski (gitara), Radosław Szyszkowski (instrumenty klawiszowe), Piotr Stanclik (gitara basowa) oraz Maciej Pilarz (perkusja), który pod szyldem „BEDNAREK”, działa do dnia dzisiejszego. W dniu 28 listopada 2012 roku ukazał się pierwszy album formacji zatytułowany „Jestem…”.  

W trakcie całej imprezy Chełmno patrolowane będzie przez
POLICJĘ HUSARSKĄ, którą wystawia Chorągiew Ziemi Chełmińskiej,   Chełmińskie Towarzystwo Strzeleckie “Bractwo Kurkowe” i Stajnia “Zagończyk”
Dodatkowo możliwość przejazdu bryczką wokół rynku.

Nowością  będzie oficjalne, niepowtarzalne a przede wszystkim pyszne i naturalne ciasto dostępne na terenie całego miasta – w kawiarniach, sklepach a podczas głównej imprezy także na płycie rynku miejskiego przy samej scenie. Producentem ciasta jest firma Zaskocz>>>

15.02.2014 r. (niedziela)


17.00   – Kościół farny pw. Wniebowzięcia NMP  

Koncert walentynkowy “Zakochać się w muzyce” – utwory o tematyce miłości na trąbkę i organy w wykonaniu prof. Romana Grynia – Poznań / trąbka / i Bogdana Narlocha – Koszalin / organy /