PREZENTACJE MŁODYCH POSENKARZY Z CHEŁMNA I POWIATU CHEŁMIŃSKIEGO !!!

Désolé, cet article est seulement disponible en Polski. Pour le confort de l’utilisateur, le contenu est affiché ci-dessous dans une autre langue. Vous pouvez cliquer le lien pour changer de langue active.

PREZENTACJE MŁODYCH PIOSENKARZY Z CHEŁMNA I POWIATU CHEŁMIŃSKIEGO !!!

     W niedzielne przedpołudnie (3 kwietnia), tym razem w Europejskim Centrum Wymiany Młodzieży nad Jeziorem Starogrodzkim, już po raz dwudziesty pierwszy gościliśmy młodych piosenkarzy w ramach POWIATOWEGO PRZEGLĄDU PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ „WESOŁA NUTKA”. Po eliminacjach wstępnych, które odbywały się w lutym i marcu b.r. w Chełmnie i gminach naszego powiatu, na scenie zaprezentowało się około 100. wykonawców w kategoriach: soliści 7 – 12 lat, zespoły wokalne 7 – 12 lat, soliści 13 – 18 lat oraz zespoły wokalne 13 – 18 lat. Prezentacje sceniczne oceniało fachowe jury w składzie: Roman Fieberg – przewodniczący (muzyk z Kujawsko – Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy), Aleksandra Gasin (muzyk, nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Chełmnie) oraz Kamila Cieślewicz (piosenkarka – amatorka, instruktor „Studia Kreatywy” z ChDK). Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji i półgodzinnych, zgodnych obradach, jurorzy postanowili: 
– w kategorii „soliści 7 – 12 lat” I miejsce przyznać Patrycji Płocińskiej (Szkoła Podstawowa nr 1 w Chełmnie), II miejsce – Zuzannie Smoleń (Szkoła Podstawowa nr 2 w Chełmnie), III miejsca nie przyznano. Wyróżnienie trafiło do Patrycji Seehaber (Szkoła Podstawowa nr 4 w Chełmnie). 
– w kategorii „soliści 13 – 18 lat” – I miejsce zdobyła Dominika Huzarska (GOK Papowo Biskupie) , II miejsce – Anna Kubina (Chełmiński Dom Kultury) i III miejsce – Weronika Bartkowska (Chełmiński Dom Kultury). Wyróżnienie przyznano Patrycji Rutkowskiej (Chełmiński Dom Kultury).  
– w kategorii „zespoły wokalne 7 – 12 lat” I miejsce przyznano zespołowi wokalnemu ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chełmnie, a II miejsca „ex- aequo” – zespołowi wokalnemu z Krusina i zespołowi „Wiolinki” z Zespołu Publicznych Szkół w Kijewie Królewskim.
– w kategorii „zespoły wokalne 13 – 18 lat” miejsc nie przyznano. Wyróżniono jedynie : duet: Oliwia i Dominika (GOK Papowo Biskupie), duet „AWERA” (Chełmiński Dom Kultury) i zespół wokalny (Świetlica Środowiskowa Lisewo) 

PATRYCJA PŁOCIŃSKA I DOMINIKA HUZARSKA, REPREZENTOWAĆ BĘDĄ NASZ POWIAT PODCZAS 22. FESTIWALU PIOSENKI „AWANS’16” W ŻNINIE A PATRYCJA RUTKOWSKA, ANNA KUBINA I WERONIKA BARTKOWSKA PODCZAS KUJAWSKO – POMORSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI „DEBIUT’16” W CIECHOCINKU.

Oprócz atrakcyjnych nagród dla zwycięzców, wszyscy piosenkarze otrzymali pamiątkowe dyplomy a w czasie przerwy i obrad jury zaprezentował się zespół wokalny „TEACHER’S CREW”, który działa pod kierownictwem Tomasza Jarmołkiewicza. Nagrody w postaci sprzętu muzycznego i nominacje do wojewódzkich edycji naszego przeglądu w obecności jurorów wręczał dyrektor ChDK Janusz Napora. Przegląd zorganizował Chełmiński Dom Kultury z udziałem środków finansowych Starostwa Powiatowego w Chełmnie.