„Poznaj swój region z przewodnikiem” – 2 i 3 marca 2019 roku

"Poznaj region z przewodnikiem"- Akcja odbędzie się w sobotę i niedzielę 2 i 3 marca. Szczegóły i zapisy do udziału w poszczególnych wydarzeniach na stronie internetowej www.rejestracja.kujawsko-pomorskie.pl. Rejestracja potrwa od czwartku 21 lutego, godz. 9.00 do piątku 1 marca do godz. 21.00. Liczba miejsc jest ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń). Usługi przewodników i wejścia do muzeów w ramach akcji będą bezpłatne lub za symboliczną złotówkę.

 

„Poznaj swój region z przewodnikiem”

 

Ruszyły zapisy na zwiedzanie atrakcji turystycznych Kujaw i Pomorza w ramach dorocznej akcji „Poznaj swój region z przewodnikiem”, która odbędzie się 2 i 3 marca (sobota i niedziela) w 33 miejscowościach województwa. W programie między innymi spacery z przewodnikami oraz zwiedzanie wystaw i muzeów. Zapisy na www.rejestracja.kujawsko-pomorskie.pl – decyduje kolejność zgłoszeń (do 1 marca).

To już piąta odsłona naszej akcji, którą Urząd Marszałkowski organizuje wspólnie z regionalnym środowiskiem przewodników turystycznych. W tegorocznej edycji akcji na mieszkańców i turystów czekają 152 propozycje spędzenia aktywnie wolnego czasu. W przedsięwzięcie zaangażowało się 62 różnych organizatorów: instytucje, stowarzyszenia, muzea, koła przewodnickie PTTK oraz zakłady produkcyjne.

 

Z oferty można skorzystać w 33 miejscowościach:

 

Biskupinie,
Brodnicy,
Bydgoszczy,
Ciechocinku,
Chełmnie,

 

– dnia 2 marca br., w godz. 14.00-16.00 Spacerek po Chełmnie nt.
Śladami św. Walentego, organizator: Koło Przewodników PTTK w Chełmnie,
Muzeum Ziemi Chełmińskiej w Chełmnie (zwiedzanie z przewodnikiem) 

Szczegóły na https://chelmno.pl/pl/aktualnosci/poznaj-swoj-region-z-przewodnikiem-w-ramach-akcji-bezplatne-zwiedzanie-muzeum-oraz-spacerek-po-chelmnie-pt-sladami-sw-walentego-2-marca-2019-roku/

 

Golubiu-Dobrzyniu,
Górznie,
Grębocinie (gmina Lubicz),
Grudziądzu,
Grzmięcy (gmina Zbiczno),
Inowrocławiu,
Jabłonowie Zamku (gmina Jabłonowo Pomorskie)
Kłóbce (gmina Lubień Kujawski)
Koronowie
Kruszwicy,
Łazieńcu (gmina Aleksandrów Kujawski)
Nieszawie,
Pakości,
Radziejowie
Rypinie,
Solcu Kujawskim,
Strzelnie,
Szafarni (gmina Radomin),
Świcie (gmina Cekcyn),
Toruniu,
Tucholi,
Wąbrzeźnie,
Wielkich Lniskach (gmina Grudziądz),
Wenecji (gmina Żnin),
Wielkiej Nieszawce,
Więcborku,
Włocławku,
Żninie.

 

Akcja odbędzie się w sobotę i niedzielę 2 i 3 marca. Szczegóły i zapisy do udziału w poszczególnych wydarzeniach na stronie internetowej www.rejestracja.kujawsko-pomorskie.pl. Rejestracja potrwa od czwartku 21 lutego, godz. 9.00 do piątku 1 marca do godz. 21.00. Liczba miejsc jest ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń). Usługi przewodników i wejścia do muzeów w ramach akcji będą bezpłatne lub za symboliczną złotówkę.

 

Wydarzenie odbędzie się w ramach wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Obchody organizowane są przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Wojewódzki Samorząd Przewodników Turystycznych.

 

Materiał: Departament Sportu i Turystyki oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego